Színes Amerika

<p>Amerika ma a demokrata Barack Obamát választja 44-ik elnökének. <br /> Nincs más választása: a republikánusok GeorgeW. Bush-sal fémjelzett nyolc éve ugyanis a második világháború utáni legrosszabb kormányzatát hozta az Egyesült Államok és a világ számára. Ebben a világ és Amerika normális, nagyobbik felének véleménye megegyezik. Ha az amerikai választók nem vonják felelősségre politikai elitjüket (vagyis nem büntetik meg a republikánusokat) ezért a nyolc évért, Amerika és rendszere megszűnik létezni.</p>

Magyarország lesz belőle, minden következményével együtt.

Személy szerint - bár saját politikai véleményem alapján inkább republikánus lennék Amerikában - bízom az amerikai politikai rendszerben. Pontosan annyira, mint azok a befektetők, akik az amerikai államkötvényekbe (amerikai adósságba) fektetik pénzüket mostanság. Ha ma a liberális demokrácia működésképtelennek bizonyul, annak komolyabb következményei lesznek, mint a már dühöngő pénzügyi és gazdasági válságnak. Ebben az esetben a régi-új moszkvai vonal, mely szerint lehet demokráciát, piacot stb. menedzselni versenyhelyzet megteremtése nélkül, új értelmet nyerhet -elsősorban térségünkben, Robert Fico és a többi hasonszőrű legnagyobb örömére.

Sokan és okkal vádolják Obamát populizmussal, világos politikai kezdeményezések és tapasztalat hiányával. Csakugyan nehéz belelátni a rendkívül óvatos, politika helyett vízióval operáló fiatal, fekete politikus boszorkánykonyhájába. Annyi bizonyos, hogy Obama minden idők egyik leglendületesebb, leghosszabb és legdrágább kampányával arathat rajt-cél győzelmet. Stílusban már hatalmas változást hozott, a remény szerint a politikájában is hasonlót hoz. Ha Amerika vele változik, előnyére, a világ is fog, hasonlóképpen. Mindazonáltal John McCain úgy küzdött, ahogy azt várni lehetett. Az elején még magát hozta, utána azonban jött a republikánus párt. Rákényszerítette McCaint, pénzzel és saját embereivel a Bush-csapat által remekül kitalált „oszd meg és uralkodj“ taktika alkalmazására. Sarah Palin alelnökjelölt lett ennek a taktikának a legfőbb képviselője: bár remekül mozgósította a konzervatív republikánus bázist, felkészületlenségével remekül leképezte a jelenlegi republikánus világnézetet - a (kormányzásra fel nem készült) kisebbség diktátumát a csendes többség felett, mindenáron.

Obamaés a demokraták előtt hatalmas feladat áll. Felelősségteljesen, a világ többségének véleményét figyelembe véve reformálni Amerikát. Bár a tapasztalat nem, a bizalom az ő oldalukon áll.
Nem egy, nem éppen demokrata színezetű, amerikai barátom figyelmeztetett az elmúlt napokban, ha a republikánusok képesek lennének ismét nyerni, a színes forradalmak következő állomása éppen az Egyesült Államok lehet. Csak éppen nem a narancs lesz ott a menő, hanem a fekete...
Hajrá, Amerika, hajrá, világ!

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?