<p>Elvis Presley él, az ember sohasem járt a Holdon, a szeptember 11-ei New York-i terrortámadást az amerikai kormány szervezte – csak néhány a világ legismertebb összeesküvés-elméleteiből, azonban ebből is látszik, hogy a pálmát ezek esetében is az amerikaiak viszik el.</p>
Összeesküvés-elmélet
Nem kell szégyenkezniük azonban a szlovákoknak sem, amióta a kormány kitalálta, hogy Malina Hedvig önmagát verte meg, olyan tromf van a kezükben, amivel jó eséllyel konkurálnak az amerikaiakkal is. Csak mi, szlovákiai magyarok maradunk már el megint a világtól. Épp ezért itt az ideje, hogy mi is kidolgozzunk legalább egy összeesküvés-elméletet, amelyben mindannyian hihetnénk, és amely tovább erősítené az összetartozásunkat. A recept egyszerű: az összeesküvés-elmélet a szótár szerint olyan széles körben elterjedt álláspont, amely feltételezi, hogy részben vagy egészében indokolatlannak látszó események mögött egy jól körülhatárolható csoport áll, és ez a közvélemény félretájékoztatásával a saját érdekeit próbálja meg érvényesíteni.
Először is egy részben, vagy egészében indokolatlannak látszó eseményt kell találnunk. Erre keresve sem találhatnánk jobb példát a magyar állampolgársági törvény módosításával kapcsolatos legújabb eseményeknél. Látszólag indokolatlan ugyanis, hogy a szomszéd országokban élő magyarok kettős állampolgárságát lehetővé tevő törvény módosítását a Fidesz sebtében, már a magyar parlament mai alakuló ülésén a törvényhozás elé terjeszti, ugyanilyen indokolatlan volt Martonyi János leendő magyar külügyminiszter szerdai szlovákiai látogatása, és természetesen látszólag indokolatlan volt Robert Fico ezzel kapcsolatos tegnapi hisztérikus rémhírterjesztése is. Látszólag. Itt jön azonban az összeesküvés-elmélet lényegi része. Ha látszólag teljesen indokolatlan eseményekről van szó, ki kell találnunk, hogy ezeknek a magukat komoly politikusoknak tekintő embereknek mi a valódi céljuk. Robert Fico szerint ugyan Szlovákia szuverenitását védik azzal, ha keményen szembeszállnak a magyar állampolgársági törvénnyel, mi összeesküvéshívők azonban tudjuk, hogy Fico az agresszív kirohanásaival a szlovák választók kegyeit próbálja megnyerni, ami mostanában egyre nehezebben megy neki. A leköszönő magyar külügyminiszter, Balázs Péter már tegnap jelezte: szerinte Robert Fico kormányfőnek szüksége van arra, hogy elterelje a figyelmet Görögország anyagi kisegítéséről, és ehhez jó téma a magyar állampolgárság ügye. Ezzel talán meg is lennénk az összeesküvés-elmélet szlovák részével. Mi érdeke van azonban a Fidesznek abban, hogy a szlovákiai választások előtt kiéleződjön a magyar–szlovák viszony? A kérdésre Martonyi János adta meg a választ szerdai pozsonyi látogatásán, amelyen elmondta: a Fidesz érdeke, hogy a határon túli magyar pártok minél jobb eredményt érjenek el a választásokon, a Fidesz pedig jelenleg az MKP-t tekinti a szlovákiai magyarság egyedüli legitim képviselőjének. Kinek hozhat választókat a szlovák–magyar viszony elmérgesedése? A szlovákok és magyarok egy párton belüli együttműködését valló Hídnak, vagy a magyar nemzeti érdekeket akár hullahegyek árán is érvényesítő Fidesz szlovákiai magyar testvérpártjának?
Kis Kárpát-medencei összeesküvés-elméletünk lényege így az lehetne, hogy Orbán Viktor nem hazudott, amikor azt állította: a magyar parlamenti választások után új alapokra helyezi a szlovák–magyar kapcsolatokat. Az elmúlt órák eseményei is bebizonyították, hogy a Fidesz és a Smer máris egy hullámhosszon vannak, és képesek a kölcsönös együttműködésre, ha az érdekeik úgy kívánják. Ne feledjük persze, hogy mindez csak egy összeesküvés-elmélet, hiszen a Smer, a Fidesz és az MKP politikusai valójában egytől egyig derék emberek, akik nyílt lapokkal játszanak, és csakis a legjobbat akarják nekünk.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.