Még egyszer szavazni

<p>A hétvégén zárul a szuperválasztási időszak Szlovákiában. Az elmúlt egy évben négy választáson szavazhattunk, dönthettünk többek között az államfőről, a megyei és az uniós képviseletünkről, legújabban pedig a helyi önkormányzatok összetételébe szólhatunk bele.&nbsp;</p>

A sok döntés viszont sok energiát igényel, akinek úgy jött ki, az hatszor is szavazott a közelmúltban, ahogy azt újra meg kell tennie a hétvégén. Enyhe vigasz, hogy most utoljára kell voksolni, aztán jó másfél évünk lehet hátra a parlamenti választásokig. A sok ránk zúduló információ miatt viszont teljesen meg lehet érteni azokat, akiknek már nagyon elegük van a politikából. Minden választás másról szól és máshogyan képes mozgósítani a tömeget. Az önkormányzati választások gyakran a legközelebbi ismerőseinket érintik. Az utcák tele vannak plakátokkal, a postaládák gyakran személyes hangvételű szórólapokkal, aki pedig facebookozik, rájöhetett, hogy rengeteg barátja saját magát hirdeti a szociális hálón és hónapok óta kampányol – még azoknál is, akik ha akarnák, sem választhatnák. A helyi választások további hozadéka, hogy gyakran barátok és ismerősök vesznek össze azon, milyen irányba tart a településük, miként látják a térségük helyzetét. A helyhatósági választások előtt a saját bőrünkön érezzük a politikát, a voksolás következményei jobban áthatják a mindennapi életünket még a parlamenti választásnál is. A ránk zúduló információáradat ennek fényében valahol érthető. Hiszen aki indul, nehezen engedheti meg magának, hogy lemaradjon a tájékoztatási versenyben és ne használja azokat az eszközöket, amelyekkel az ellenfelei is élnek, azaz a saját kis privát csatornáit. Annak ellenére, vagy épp azért, mert ennyi információ zúdul ránk, érdemes elmenni választani. Egy város vagy egy község működésében ugyanis különbséget jelent, hogy mennyire rátermett és megbízható emberek ülnek a polgármesteri székben, vagy éppen a képviselő-testületben. Az önkormányzatok működése a legemberközelibb – mármint abban az értelemben, hogy ha jól működnek a dolgok, azt a közvetlen környezetünkben érezzük a leginkább. Például a közösségi összetartást és a kapcsolódó rendezvényeket, az élhető környezetet, azt, hogy nem tarkítják a mindennapjainkat olyan apró bosszúságok, amelyeket az önkormányzat könnyen megoldhat – legyen az akár olyan kicsinység, mint egy megfelelő helyen kiásott vízelvezető árok, vagy olyan nagy dolog, mint egy, a településre irányuló új befektetés. Ezek azok az ügyek, amelyekről a legtöbbször nem a politikai pártok döntenek országos szinten, hanem a tulajdon településeink önkormányzata. Benne gyakran a szomszédainkkal, vagy az ismerőseinkkel – akik most a támogatásunkat kérik. És amennyiben bízunk bennük, adjuk is azt meg nekik. 
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?