Mari néni, akit néhány éve a fiatalok jótékonyan felköltöztettek a nagyvárosba, a mai napig sem tudta megszokni a városi életet. Hogy kakaskukorékolás helyett villamoscsörömpölés ébreszti, az a kisebbik baj.
Mari néni és az endoizé
Mari néni eleinte megpróbált kapcsolatot teremteni, de később beletörődött, hogy csak rámerednek, aztán a háta mögött mondanak valamit szlovákul, ami a hangsúlyból ítélve nem lehet hízelgő. Most már nem szólítja meg az idegeneket. Nem akar barátkozni. Önmagával beszélget.
Életét a gyér családi összejöveteleken kívül az orvosi kontrollvizsgálatok töltik ki. Mari néni, akinek világéletében kutya baja se volt, nem szívesen megy orvoshoz. Különösen azóta a múltkori eset óta, mikor a látleletébe a diagnózis mellé súlyosbító körülményként bekerült, hogy nem beszéli az államnyelvet.
A fene megette, most meg valami szakorvoshoz kell mennie, kibetűzni is alig tudja, en-do-kri-no-ló-gus. Magával viszi a lányát tolmácsnak, de akkor is kényelmetlenül érzi magát.
Az endohogyishívják háromszor is végigolvassa a kollégája jelentését, Mari néni sejti, hogy hova tapad a szeme gyakrabban a kelleténél, arra a bizonyos megjegyzésre, hogy a pácienssel nem lehet szlovákul beszélni. Mari néniben bekapcsol a kollektív bűntudat, mert meg merészelt születni magyarnak 85 éve... Az endoizé szakorvos ránéz, kivárja, míg Mari néni szeme az övébe kapcsolódik, és azt kérdi csendesen, a Mari néni számára egyedül érthető nyelven: Hát mi a panasza, kedves
néni?
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.