Kovács: nagyvonalúságot a magyarnak!

A magyar külügyminiszter szerint fennáll a veszélye, hogy az Európai Unió kiábrándítja a májusban csatlakozó kelet-európaiakat hozzászólás

Nagyvonalúságot kért Németországtól és az EU többi nagy befizetőjétől az unió 2007-2013-as költségvetési időszakának megtervezéséhez Kovács László a Finan

A magyar külügyminiszter szerint fennáll a veszélye, hogy az Európai Unió kiábrándítja a májusban csatlakozó kelet-európaiakat
hozzászólás

Nagyvonalúságot kért Németországtól és az EU többi nagy befizetőjétől az unió 2007-2013-as költségvetési időszakának megtervezéséhez Kovács László a Financial Timesnak nyilatkozva. A brit üzleti napilapban közölt interjúban a magyar külügyminiszter kifejtette: fennáll a veszélye, hogy az Európai Unió kiábrándítja a májusban csatlakozó kelet-európaiakat.


A Financial Times Kovács László szavainak előzményeként felidézte, hogy a hat nettó befizető - köztük Németország, Franciaország és Nagy-Britannia - kilátásba helyezte az uniós költségvetési kiadások befagyasztását a jelenlegi szinten a "nyolc, zömmel szegény, egykori kommunista ország" csatlakozása után is. A lap szerint egy ilyen lépés erőteljesen csökkentené az új tagoknak jutó infrastrukturális és térségi fejlesztési pénzeket. A cikk szerint ez a törekvés már az uniós alkotmány ügyében kudarccal végződött brüsszeli csúcs előtt is felbukkant, és tovább erősödött, miután Lengyelország és Spanyolország - mindkettő a 2007-2013-as költségvetési időszak valószínű nettó kedvezményezettje - megakadályozta a bővítéshez kidolgozott új alkotmány elfogadását.

Németország, amely a 100 milliárd eurós uniós költségvetés 22 százalékát adja, az alkotmány elfogadása és a költségvetési tárgyalások közötti "párhuzamokra" figyelmeztetett - írta a Financial Times.

A lapnak nyilatkozó magyar külügyminiszter úgy vélekedett, hogy érzése szerint Németország "kezdi elveszíteni a türelmét". Hozzátette: attól tart, hogy Németország támogatókra lel, például Franciaországban és Hollandiában. A miniszter lehetségesnek nevezte viszont, hogy a januárban kezdődött ír EU-elnökség idején kompromisszum születik az alkotmány ügyében, és ez javíthatja a pénzügyi tárgyalások légkörét.

Kovács László azt mondta a Financial Timesnak, hogy Magyarországon, amely "csaknem 50 évet várt a csatlakozásra a demokratikus, fejlett országok csoportjához", sokan kiábrándítónak tartják a gazdasági fejlődés ütemét a kommunizmus összeomlása óta. A külügyminiszter szerint fontos, hogy azok, akik hisznek a csatlakozás előnyeiben, ne csalódjanak, és ne mondják egy-két év múlva, hogy (a csatlakozás) katasztrófa volt.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?