Ki a hetes? A magyar kormány

<p>Lehet felháborodni és lehet tapsolni, lehet gyűlölködni és örök ellenséget keresni, lehet megalázottnak érezni magunkat és lehet dacosnak lenni amiatt, hogy az Európai Parlament javasolta az uniós alapszerződés hetedik cikkelye alapján való eljárás indítását Magyarország ellen.</p>

Ha elég iróniával nézünk rá, azt mondhatnánk, Magyarország jobban teljesít, hiszen azért Lengyelországnak nagyobb esélye volt rá, hogy az EU történetében először egy országtól megvonják a szavazati jogát. De Magyarország beelőzött.

Nézzük a tényeket. Az EP azért hozott ilyen döntést, mert a képviselők szerint Magyarországon sérülnek az uniós alap- és szabadságjogok, leginkább a CEU ellehetetlenítését célzó törvény és a civilek elleni intézkedéscsomag miatt. És a lényeg itt van. Nem a magyar nép és a magyarok ellen született az uniós határozat, hanem éppen értük, és azok ellen, akik ilyen törvényeket indítványoznak és hoznak. Jóérzésű, egyszerű ember ilyen törvényeket nem hoz, nem indítványoz. A hetes cikkely beindításának kérése a magyar kormánynak és a magyar parlamenti többségnek szól. A kormány szavazati jogának megvonásáról szól. Ezért amikor egy hazug propagandagépezet azt próbálja elhitetni a választóval, hogy már megint a magyarokat bántják, az nem más, mint az ember tudatos hülyének nézése – hatalomféltésből. Az új ellenségek megkeresése, megtalálása és minden áron való ellehetetlenítése hatalmi eszköz, amelyet a gátlásos demokráciákban művelnek a demokratikus berendezkedés alkotóelemeivel szemben.

Összefoglalva: a csúnyának kikiáltott Brüsszelnek a magyar kormány egyes intézkedéseivel van baja, nem a magyar néppel és Magyarországgal. Plasztikusan fogalmazva: nem óriásplakátozza ki az uniós országokban, hogy Állítsuk meg Budapestet!, de jogi eszközökkel megpróbálja. És ugyanezt tenné Vilniusszal, Rómával vagy Koppenhágával is, ha úgy viselkednének az ottani kormányok, mint a választásokra készülő, a hatalmát foggal-körömmel védő magyar kormány. És az az intézkedés sem a litvánok, az olaszok vagy a dánok ellen irányulna.

És még egyet sorosozzunk a végére. Az az ember manapság az egyik legboldogabb ember lehet. Tennie sem kell azért, hogy az egyik legismertebb játékos legyen a világon. A műparanoia nagymesterei olyan világhatalmi tényezőt gyártottak belőle, amilyenről sok politikus csak álmodni mer. Pedig messze nincs olyan hatalma és befolyása, mint amilyet a tehetetlenség és a hatalomféltés spin doctorai neki tulajdonítanak, s amit a lakájmédia kritikátlanul ordibál. Nagy, de nem óriási. Egy ember, aki hisz a nyílt társadalomban és a szabad demokráciában. Valami olyasmiben, mint az Európai Unió. Amelynek mi is szerves részei vagyunk.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?