Internetes csalások toplistája

<FONT color=gray size=2>A gyanútlan felhasználókat legtöbbször online aukciók során éri kár, míg leggyorsabban a nigériai ajánlatként ismert átverés terjed. Az amerikai fogyasztóvédők elkészítették az online csalások toplistáját.</FONT>

A National Consumers League (NCL) amerikai fogyasztóvédő szervezet saját felmérése alapján közzétette a legelterjedtebb internetes csalási módszerek toplistáját. Az NCL szerint a leggyorsabban a "nigériai e-mail" terjed: az ezzel kapcsolatos bejelentések száma 2000-hez képest tavaly megkilencszereződött.

Leggyakrabban online árverések során éri kár az óvatlan felhasználókat, de sok bejelentés érkezett otthoni munkavégzéssel kapcsolatos levelek, fantasztikus üzleti lehetőségről szóló e-mailek, illetve hamis hitelkártya-ajánlatok miatt.

A nigériai ajánlat

A nigériai levelek különböző formában már húsz éve terjednek, korábban levélben és faxon, újabban e-mailen. A szerző ezekben azért kéri a címzett segítségét, hogy egy komoly összeget (általában több tízmillió dollárt) kijuttathasson az országból. Ehhez az áldozatnak meg kell adnia bankszámlájával kapcsolatos adatait, valamint át kell utalnia egy összeget a felmerülő költségek fedezésére.

A feladó természetesen busás részesedést ígér sikeres akció esetén. A dolog azonban gyakran nem ilyen átlátszó, a címzett megismerheti a feladót, akár el is utazhat Nigériába, ahol személyesen győződhet meg az ügy "komolyságáról". A csalássorozattal kapcsolatban a napokban hat embert letartóztattak Afrikában.

A toplista

1. Online aukció - rosszul bemutatott vagy el nem küldött tárgyak

2. Online vásárlás - rosszul bemutatott vagy el nem küldött (nem árverésen értékesített) cikkek

3. Nigériai ajánlat

4. Hardver-, szoftvervásárlás - rosszul bemutatott vagy el nem küldött számítástechnikai cikkek

5. Internet-hozzáférés - meg nem rendelt vagy meg nem kapott szolgáltatások kiszámlázása

6. Szolgáltatásvásárlás - ingyenesnek feltüntetett vagy meg nem rendelt szolgáltatás után a bankszámla vagy telefonszámla terhelése (gyakori felnőtt tartalmak esetén)

7. Otthoni munkavégzés - várható nyereségre vonatkozó hamis ígéretek

8. Kölcsönök - várható nyereségre vonatkozó hamis ígéretek

9. Hitelkártya-ajánlatok - várható nyereségre vonatkozó hamis ígéretek

10. Üzleti ajánlatok - várható nyereségre vonatkozó hamis ígéretek

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?