Csöppnyi tolerancia

<p>A kormányhivatal weboldalára felkerült az a szerződés is, mely alapján kiderült, az előző kormány mintegy negyvenötezer eurót fizetett ki egy ügynökségnek, mely a komáromi Cirill és Metód-szobor áthelyezésének PR ügyeit intézte.</p>

Ez a hír csak azért jutott eszembe, mert a Radičová-kormány éppen csak túllépett a maga száz napján, és valljuk be őszintén, mindenki inkább a negatívumokat emeli ki, mint az eredményeket.

A politikusoktól gyakran azt várják el, hogy a lehető legjobban teljesítsenek, ne hibázzanak. Ha az előző kabinettel összehasonlítjuk a mostanit, néha komolyan azt érezzük, ez a társaság mintha amatőrökből állt volna össze. Ugyanúgy érvényes ez a régi motorosokra, a KDH-ra és az SDKÚ-ra, ahogy az újonnan létrejött SaS-re, meg a régi és új politikusokkal feltöltött Hídra is. Minden párt minisztere vagy képviselője, esetleg a pártok által delegált fontos emberek követtek már el olyan hibát, amire valaki azt mondta: micsoda amatőrök.

Ám ha egy kicsit jobban belegondolunk, mi is történt mondjuk négy éve ilyenkor, és a két száz napot egymással összehasonlítva nézzük meg, mindjárt árnyaltabb lesz a kép. Robert Fico kormányának politikája az ellenségkereséssel, a bezárkózással, az információk eltitkolásával, a magyarellenes hangulat felkorbácsolásával kezdődött. Négy éve ilyenkor épp Malina Hedviget próbálta besározni a miniszterelnök és a belügyminiszter, az egyik kormánypárt elnöke pedig folyamatosan a magyarok ellen hergelte a nemzetet. Az akkori kabinet a szerződések nyilvánosságra hozatala helyett elzárkózott a tájékoztatástól, ha valamelyik párt által delegált miniszter hibázott, azt csak akkor váltották le, amikor már a miniszterelnöknek is kínossá vált. Az akkori kabinet ilyen jellegű, amatőrnek tűnő hibáit azért nem vettük észre, mert ennél sokkal nagyobbakat vétett, amelyeket a hatalom arroganciájával próbált leplezni. A milliárdos szerződéses pénzlenyúlásokról csak hónapokkal vagy évekkel később sikerült tudomást szerezni, hiszen egyetlen szerződést sem hoztak nyilvánosságra.

Igen, a jelenlegi kormánykoalíció elég gyakran követ el apróbb hibákat. De eddig még egyetlen olyan döntése sem volt, mellyel visszavonhatatlan hibát követett volna el. A jelenlegi kabinet nem úgy működik, hogy a legerősebb lenyomja saját akaratát a másik kettő torkán, azok cserébe meg szabad rablást végezhetnek a nekik kiadott területeken. A koalíció négy pártból, két kis további csoportból áll, s ennek az élén a miniszterelnök asszony, aki inkább koordinálni próbálja a társaságot, mint erőből vezetni. Egy ilyen társaságot összetartani és működtetni egyáltalán nem lehet könnyű. Ezért lehetnénk mi, szavazók is egy kicsit toleránsabbak velük. Nem nagyon, csak egy kicsit. (Nagy András)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?