A The Washington Times szerdán közölt értesülése szerint az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) megállapította: február 4-én Afganisztánban a Zavar Kili terrorista tábor ellen végrehajtott rakétacsapással megölték az al-Kaida terrorszervezet egyik - pénzügyekkel foglalkozó - vezetőjét, de a
Bin Ladent még nem ölték meg
A The Washington Times szerdán közölt értesülése szerint az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) megállapította: február 4-én Afganisztánban a Zavar Kili terrorista tábor ellen végrehajtott rakétacsapással megölték az al-Kaida terrorszervezet egyik - pénzügyekkel foglalkozó - vezetőjét, de a halottak között nincs Oszama bin Laden, az al-Kaida fő finanszírozója.
A CIA meggyőződése, hogy - több médiajelentéssel ellentétben - nem három ártatlan földművest, hanem valóban terroristákat öltek meg a Predator típusú felderítő repülőgépről indított rakétával. A hírszerzés egyik illetékese arról tájékoztatta a lapot, hogy "a felgyülemlő bizonyítékok" szerint az al-Kaida egyik magas rangú embere is a halottak közt van. Elképzelhető azonban, hogy száz százalékos bizonyossággal soha nem lehet már megállapítani az összes áldozat kilétét, "olyan kevés a testmaradvány", a feltételezett rokonoktól való DNS-mintavétel pedig "nehézségekbe ütközik".
A CIA-forrás nem közölte a lappal, hogy ki lett volna az al-Kaida eltalált "pénzügyi vezetője". A The Washington Times két lehetséges személyt nevezett meg: Abdul Rahim Rijadot és Ahmad Szaid al-Kadrt.
A személyzet nélkül repülő, tehát robotgépnek minősülő Predator kamerája a csapásmérés előtt órákkal "kiszúrta" a Zavar Kili tábornál ténykedő alakokat, akik minden jel szerint igyekeztek rejtőzködni. A kamera által vett képsorokat a távolból figyelték a CIA emberei. Miután megbizonyosodtak afelől, hogy "legitim célpontot" találtak, távirányítással utasítást adtak a fedélzeti berendezéseknek, hogy indítsák a Predatoron levő Hellfire rakéták egyikét, amelyet a gép videoberendezése vezérelt a célpontra.
Oszama bin Laden azért nem lehet az eltaláltak között, mert az eset után semmi olyan kommunikációt nem észlelt az amerikai hírszerzés, ami a terroristavezér halálára engedne következtetni.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.