Argentína is búcsúzott

A világbajnokság egyik legnagyobb esélyesének tartott Argentína számára csak a győzelem hozhatta volna meg a biztos továbbjutást Svédország ellen, ám nem sikerült kiharcolni a sikert, sőt Crespo révén csak a 88.

A világbajnokság egyik legnagyobb esélyesének tartott Argentína számára csak a győzelem hozhatta volna meg a biztos továbbjutást Svédország ellen, ám nem sikerült kiharcolni a sikert, sőt Crespo révén csak a 88. percben született meg az egyenlítés, ami csupán a csoportharmadik helyhez és a kieséshez volt elegendő. F csoport: Svédország - Argentína 1-1 (0-0) Mijagi, 50 ezer néző v.: Bujszaim (egyesült arab emírségekbeli) Svédország: Hedman - Mellberg, Mjällby, Jakobsson, Lucic - Alexandersson, Linderoth, Anders Svensson (M. Jonson, 68.), Magnus Svensson - Allbäck (Andreas Andersson, 46.), Larsson (Ibrahimovic, 88.) Argentína: Cavallero - Pochettino, Chamot, Samuel - J. Zanetti, Almeyda (Veron, 63.), Sorin (Kily Gonzalez, 63.) - Aimar - Ortega, Batistuta (Crespo, 58.), Claudio Lopez gól: Anders Svensson (59.), illetve Crespo (88.) sárga lap: Magnus Svensson (65.), Larsson (79.), illetve Chamot (55.), Almeyda (58.), Kily Gonzalez (75.) piros lap: Caniggia (45.) Csak a győzelem hozhatta meg Argentína számára a továbbjutást, így Marcelo Bielsa támadó szellemű csapatot állított össze a svédek elleni csoportrangadóra. Az előre tervezett kezdőcsapathoz képest nem játszott Ayala, Simeone, Veron és Kily Gonzalez sem, helyettük Chamot, Almeyda, Aimar és Claudio Lopez kapott szerepet. A svéd oldalon két sérült zavarta a Söderberg, Lagerbäck edzőpárost: Patrik Anderson nem épült fel a harmadik összecsapásra is, de nem vállalhatta a játékot Freddy Ljungberg sem. A világbajnoki selejtezők során legmeggyőzőbb teljesítmény nyújtó argentin csapatot nem véletlenül tartották a vébé egyik esélyesének. Marcelo Bielsa kapitány irigylésre méltó helyzetben volt, számára a legnagyobb problémát az jelentette, kit hagyjon ki a huszonhármas keretből. A világbajnokság első két mérkőzése azonban azt mutatta, a kisajtolt sztárok már nem tudták felszívni magukat az évad utolsó nagy megmérettetésre. A mérkőzést annak rendje és módja szerint az argentinok kezdték erőteljesebben, a svédek elvétve találkoztak labdával, akkor is inkább Hedman, aki remekül teljesített a kapuban, s rácáfolt azokra, akik néhány bizonytalansága után már lecserélését szorgalmazták. Ortega és Zanetti jobbról, Almeyda és Aimar balról számtalanul ívelték, lőtték, csavarták középre a labdákat. Amíg az első percekben Sorin néha még helyzetbe került, addig Batistuta eltűnt a védők gyűrűjében, Claudio Lopez pedig kiszorult a tizenhatos bal oldalára, ahonnan csak az oldalhálót zörgette meg többször. Aztán amikor a kezdeti megilletődöttség után magára talált a Mellberg, Mjällby, Jakobsson, Lucic belső négyes, már Sorin sem villogott - a meddő mezőnyfölényben játszó argentinok játéka szenvedéssé vált. A svédeknél szegény Larsson és Allbäck elég "nyugodt" lehetett, hiszen nem sok labda jutott el hozzájuk, nem véletlen, hogy a svéd szakvezetés a félidőben cserére határozta el magát és behozta Andreas Anderssont aki agilisabb volt a többieknél. Az argentinok a szünet előtt megfogyatkoztak, egy játékvezetői ítéletet rikácsoló módon kétségbe vonó Caniggiát előbb figyelmeztette Bujszaim játékvezető, majd amikor felszólítása ellenére sem ült le a Rangers játékosa a kispadra, kiállította, és az öltözőbe küldte a cserecsatárt. A második félidőben hallhatta a csapat, hogy az angolok 0-0-s döntetlenre állnak Nigériával, azaz mindenképpen győzni kell a továbbjutáshoz. Bielsa nem cserélt, csupán az 58. percben, amikor a semmittevésből jelesre vizsgázó Batistuta helyett Crespót küldte pályára. Egy perccel később meg is született a találat, ám nem argentin oldalon: Anders Svensson szenzációs szabadrúgásával Svédország csoportelső, a dél-amerikaiak még erősebben kieső pozícióba kerültek. Érkezett Veron és Kily Gonzales is, de ez sem segített. Ugyan Hedman vezérletével 94 percen keresztül komoly védekező feladatot láthatott el a svéd csapat, a mezőnyfölényt nem sikerült gólra váltani - egészen a 88. percig. Ekkor Ortega büntetőjét még védte a kapus, de Crespo résen volt. Az 1-1-es döntetlennel Argentína kiesett, a világbajnokság elemzői pedig újabb örök igazsággal szembesülhettek: sok jó játékos még nem biztos, hogy jó csapatot alkot! Lars Lagerbäck, a svéd válogatott szövetségi edzője: "Fantasztikus, hogy első helyen jutottunk tovább a "halálcsoportból". Különleges játékosokkal rendelkezünk, olyanokkal, akik egymásért küzdenek. Tudtuk, hogy masszívan kell védekeznünk és úgy is tettünk. Tény, hogy egy kis szerencse is kellett a sikerhez, de megérdemeltük a továbbjutást." Anders Svensson, a továbbjutást érő svéd gól szerzője: "Pályafutásom legcsodálatosabb pillanata volt az, amikor a labda a hálóba került. Szinte eszemet vesztettem az örömtől." Marcelo Bielsa, az argentin válogatott szövetségi kapitánya: "Rendkívül csalódott és szomorú vagyok. A végső győzelemre is esélyesként érkeztünk a vb-re, de nem tudtuk igazolni a jó hírünket."