A romlás bűzvirágai

A hipermarketek pultjain lapuló romlott húsok ügye felkavarta a közvéleményt, és ellentámadásra késztette a multinacionális üzletláncokat. A Billa és a Tesco bizonygatta, hogy ugyan néhány vétséget valóban elkövettek a boltjaikban, azonban a romlott hústermékek esetében nem érintettek.

A hipermarketek pultjain lapuló romlott húsok ügye felkavarta a közvéleményt, és ellentámadásra késztette a multinacionális üzletláncokat. A Billa és a Tesco bizonygatta, hogy ugyan néhány vétséget valóban elkövettek a boltjaikban, azonban a romlott hústermékek esetében nem érintettek. A Hypernova és az Albert üzleteket működtető holland Ahold egyenesen odáig ment, hogy fontolóra veszi egyes szlovákiai sajtóorgánumok beperlését, mivel szerinte valótlant állítanak az élelmiszer-ellenőrzésekkel kapcsolatban. Hiába, a legjobb védekezés a támadás.

Még mielőtt a honi sajtónak lett volna ideje megrettenni a sztárügyvédek rohamától, ismét szeplőt találtak az üzletláncok gondosan ápolt arculatán. A Közegészségügyi Hivatal szerdán tette közzé novemberi ellenőrzéseinek jelentését, amelyből kiderül: a korábban tetten ért hipermarketek most a saláták, a helyben készült élelmiszerek terén vétkeztek. Konkrétan: szavatossági idejükön túl is a polcokon, hűtőboxokban hagyták azokat, nem higiénikus feltételek között tálalták, vagy csomagolták, esetleg maguk a hűtőpultok voltak koszosak. Ha ez így megy tovább, akkor rövidesen a hipermarketek gyorsbüféi, cukrászdái is lebuknak, s kiderülhet, hogy az üzletláncok nagy csillogása, felhajtása egyáltalán nem felel meg a valóságnak. Persze, ne higgyük azt, hogy a multik itteni helytartói meghunyászkodtak volna az újabb felsülések miatt. A sajtó- és értékesítési részlegeik begubóztak, nem kommentálják a fejleményeket, vagy nemes egyszerűséggel cáfolják azokat.

Emlékszünk, a romlott húsok sorozatos felbukkanásának napjaiban az üzletláncok azzal védekeztek, hogy mindez a személyzet, a hierarchia legalján álló raktárosok, elárusítók vétke. Most már mellőzik e vérszegény érvet, helyette vagy fizetett hirdetésekben cáfolnak, vagy perrel fenyegetőznek. Persze, nem véletlenül. Ahogyan Adrián Ďurček, a húsügyben nem érintett pozsonyi Jednota COOP első embere nyilatkozta: „A menedzsereknek tudniuk kellett a problémákról. Olyan esetek történtek, amelyek ha valósak, akkor nem történhettek meg a menedzserek tudta nélkül.” A történetnek mindössze annyi a tanulsága, hogy mi, vásárlók lassan öntudatunkra ébredtünk, igényesebbé lettünk, ezért jó volna, ha a nagy üzletláncok is igényesebbekké válnának – önmagukkal szemben.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?