Védelem az almamoly ellen

A hónap első felében van a szamócaérés csúcsidőszaka. Ha lehetőségünk van rá, feltétlenül egészítsük ki fűkaszálékkal a talajtakarást, hogy a beérő eperszemek minél kevésbé szennyeződjenek. A talajtakarás arra is jó, hogy a szemek reggelente és az esetleges esők után gyorsabban felszáradjanak.

A hónap első felében van a szamócaérés csúcsidőszaka. Ha lehetőségünk van rá, feltétlenül egészítsük ki fűkaszálékkal a talajtakarást, hogy a beérő eperszemek minél kevésbé szennyeződjenek. A talajtakarás arra is jó, hogy a szemek reggelente és az esetleges esők után gyorsabban felszáradjanak. ĺgy a beérő szemek kevésbé fertőződnek szürkepenésszel. Az érési csúcs idején legalább kétnaponként szedjük az érett szamócát. Amit tudunk, fogyasszuk el frissen. A friss szamócából készíthetünk különböző süteményeket, ivóleveleket, koktélokat. A gyümölcs fagyasztható, de akár lekvár is készíthető belőle. Néhány kiváló termést adó tövet ajánlatos már most megjelölni, hogy augusztusban ezekről tudjuk szaporítani.

A hónap elején fejeződik be a korai cseresznye érése. Igyekezzünk ezek leszedését idejében elvégezni, mert a túlérett korai cseresznye nagyon vonzza a seregélyeket. Rendszeresen szüreteljük a később érő fajtákat. A fák alól is szedjük fel a lepotyogott szemeket és semmisítsük meg azokat. Ezzel a módszerrel eredményesen védekezhetünk a cseresznyelégy ellen. Ha ugyanis a fa alól felszedjük a bepetézett szemeket, a kukac nem tud a talajba fúródni, bebábozódni, és a következő éven újra támadni. A hónap elején a szép termés érdekében feltétlenül végezzük el a gyümölcsritkítást az őszibarackfákon. Ha az időnkből kitelik, az alma-, a körte- és a kajszibarackfákon is végezzük el ezt a munkát. Rendszeresen vizsgáljuk meg gyümölcsfáinkat. Ha a levéltetű támadását észleljük, próbáljuk annak terjedését visszaszorítani az erősen megtámadott hajtások lemetszésével, esetleg más módszerekkel, pl. a fátyolkák felszaporításával. Bizonyos eredményt elérhetünk úgy is, ha a gyümölcsfák közé a hangyákat riasztó levendulatöveket ültetünk. Ha fürkészekkel akarunk védekezni az almamoly ellen, ezek telepítését már június folyamán el kell végezni, hogy az almamoly lepkéinek petézése idején kellő számban legyenek jelen az almafákon a petefaló kis fürkészek. Ismertek más vegyszermentes védekezési módszerek is, melyekkel akadályozhatjuk az almamoly elszaporodását. Az egyik ilyen módszer abból a felismerésből indul ki, hogy az almamolylepkék csak a száraz gyümölcsre rakják petéiket. Ha tehát száraz időben tiszta vízzel megpermetezzük az almástermésűek gyümölcseit, elmarad az almamoly kártétele.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?