Budapesten az American AirlinesÁprilistól közvetlen napi járatot indít az American Airlines a Budapest Airport és New York Kennedy (JFK) repülőtér között. Az első Boeing 767-300 2011.
UTAZÁSI HÍREK
Budapesten az American Airlines
Áprilistól közvetlen napi járatot indít az American Airlines a Budapest Airport és New York Kennedy (JFK) repülőtér között. Az első Boeing 767-300 2011. április negyedikén landol Ferihegyen, miután az amerikai és az európai versenyjogi hatóságok is jóváhagyták az American Airlines, a British Airways valamint az Iberia transzatlanti együttműködésének tervét. Már e héten foglalhatnak jegyet az utasok az október hatodikán bejelentett, Budapestet és New Yorkot közvetlenül összekötő járatra. A hamarosan Budapestről is elérhető American Airlines a világ jelenleg negyedik legnagyobb légitársasága, 851 gépből álló flottája mintegy 250 desztinációt szolgál ki. Az amerikai belföldi járatok mellett a karibi térségben, és Latin-Amerikában is hagyományosan erős pozíciókkal rendelkezik.
Szőke személyzet a Maldív-szigeteken
Kizárólag szőke nőkből álló személyzettel tervez működtetni egy üdülőt a Maldív-szigeteken egy litvániai utazási iroda. Korai még azonban bárkinek is csomagolni, legkorábban 2015-ben kezd működni a szőkeparadicsom egy magánszigeten az Indiai-óceánon. A szobalányokon, recepciósokon, szakácsokon kívül az üdülő jachtjának és repülőgépének is kizárólag szőke nőkből áll majd a személyzete. Feltehetően még a kidobólegény is szőke leány lesz. A Maldív-szigetek idegenforgalmi hivatala nem kifogásolja a tervet – adta hírül a Daily Telegraph című brit lap.
A380-al repüli Montreált az Air France
2011 májusától az Air France napi járatot indít Párizs és Montreal között A380-as repülőgéppel. Montreal, a Quebec tartományban fekvő város a negyedik célállomás, ahová a légitársaság super jumbo repülőgéppel közlekedik, New York (2009. november óta), Johannesburg (2010. február óta) és Tokió (2010. szeptember óta) után. Az A380-as repülőgéppel az Air France átszervezi járatait a fenti forgalmas útvonalakon, két egyszerre induló járat összevonásával változatlan férőhely-kapacitás mellett és a működési költségek 20%-os csökkentésével. Az A380-as repülőgép fő fedélzetének befogadóképessége megegyezik a Boeing 777-200 kapacitásával, a felső fedélzete pedig az Airbus A340-300-as repülőgép kapacitásával. Az Air France A380-as repülőgépe jelenleg 538 férőhelyet kínál három osztályon.
Fütyülnek a dohányzási tilalomra
A görögök többségét egyáltalán nem foglalkoztatja a nyilvános beltéri helyekre vonatkozó dohányzási tilalom, és továbbra is nyugodt szívvel füstölik tele kedvenc éttermeiket és szórakozóhelyeiket – közölte a helyi egészségügyi miniszter, aki szerint Európa leginkább nikotinfüggő nemzetének ezzel a hozzáállással, még nehezebb lesz felhagynia rossz szokásával. A új szocialista kormány azt remélte, hogy a tavaly bevezetett, ám jóformán semmibe vett részleges dohányzási tilalom után a pénzbírság nagyobb hatással lesz majd a görögökre, ám a dohányosok továbbra is a legnagyobb nyugalommal gyújtanak rá a bárokban, az éttermekben és a taxikban is. A 11 milliós görög lakosság 40 százaléka dohányzik. A zárt légterű nyilvános helyeken való dohányzási tilalom szeptember 1-jén való hatályba lépését követően a helyi szórakozóhelyek és éttermek október 1-jéig kaptak haladékot, hogy alkalmazkodjanak az új helyzethez. A rendelet betartását ellenőrző felügyelők 10 ezer euróig terjedően büntethetik meg azokat a nyilvános helyeket, amelyek továbbra is engedélyezik a dohányzást, és maximum 500 eurós pénzbírságot szabhatnak ki a zárt közterületen dohányzó személyekre. (mti,tp, szl)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.