Melyik bankkártya a megfelelő?

<p>Külföldi utazások során szinte kizárt, hogy valahol ne kérnék az utas bankkártyáját. A szállodában, fizetésnél, letét zárolásánál vagy autókölcsönzésnél.</p>

De nem minden országban fogadják el a nálunk népszerű bankkártyákat, ezért utazás előtt érdemes körülnézni az interneten, vagy a szálloda/ autókölcsönző/utazási iroda honlapján, mely kártyatípusokat fogadják el.

Ha olyan plasztiklapot viszünk magunkkal, amelyet az adott helyen, illetve országban nem fogadnak el, akkor akár a nyaralást is át kell szervezni, hiszen kártya – és természetesen az azon levő megfelelő összeg – hiányában nem tudjuk igénybe venni a szolgáltatást.

Meghiúsult autózás

Példaként nézzünk egy olaszországi autókölcsönzőnél foglalt autót, amelynek árát előre ki kellett fizetni. Eddig rendben is van, ám a helyszínen közlik, hogy csak akkor vihetjük az autót, ha letétként legalább 300–500 eurót zárolnak a kártyánkon. De mivel csak „sima”, nem dombornyomott kártyánk van, amelyet az autókölcsönzőben nem fogadnak el, nem tudjuk igénybe venni a szolgáltatást, noha a kölcsönzés díját már kifizettük (készpénzt letétként nem fognak el). Ilyenkor már csak egy pótmegoldás jöhet szóba: ha az útitársnál van olyan kártya, amelyet elfogad az autókölcsönző (és természetesen van rajta megfelelő keret). Ha ez sincs, akkor le kell mondanunk arról, hogy autóval járjuk be Olaszországot.

Egy másik példa. Olyan bankkártyával utazunk Thaiföldre, amelyet az ázsiai országban szinte sehol sem fogadnak el, sőt még a bankautomaták sem.

Készpénz nélkül

Ezért hiába van sok pénz a számlán, ha azt az adott országban nem tudjuk használni, és kézpénzt sem tudunk felvenni vele. Ilyenkor nem marad más hátra, mint a kellemetlen kölcsönkéregetés a barátoktól, útitársaktól. Így persze csak a legszükségesebbre futja a kölcsönkapott pénzből – azaz oda a laza nyaralás.

Milyen típusú kártyát?

A bankkártyáknak két fajtája van: sima és dombornyomott (a sima általában a betéti kártya, a dombornyomott a hitelkártya). Hazánkban az alábbi emblémákkal díszített kártyák vannak forgalomban: Visa, Maestro, American Express és Dinners club.

Külföldön sokkal jobban boldogul az ember a dombornyomott kártyával, legyen szó akár a már említett letétről. Vonatkozik ez a szállodákra is, ahol bejelentkezésénél elkérik a hitelkártyát, és azon egy bizonyos összeget zárolnak. E nélkül akár el is utasíthatják az elszállásolást.

A normál betéti kártyákat is sok helyen elfogadják, de pl. a Visa electron kártyát sok országban szinte sehol sem lehet használni.

Ezért utazás előtt mindig ellenőrizzük, milyen kártyával tudunk fizetni, hogy gondtalan legyen a pihenésünk, és egyetlen programról se kelljen lemondani a megfelelő kártyatípus hiánya miatt.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?