Az új szlovákiai szövetségi kapitányok: Kristína Medovčíková az utánpótlás-korosztályok, Hüttner Csaba a felnőttek szakmai munkáját fogja koordinálni
Hüttner: „Ahhoz, hogy célt érjünk, egy irányba kell tolni a szekeret”

A hétfői bejelentésig teljes titokban tartották, hogy Hüttner Csaba lett a szlovákiai kajak-kenu válogatott szövetségi kapitánya. Az 54 éves szakember, aki nyolc évig irányította Magyarországon a szakág szakmai munkáját, az elsők között adott interjút az Új Szónak új feladata kapcsán.
Mikor történt meg az első kapcsolatfelvétel a szlovákiai Kajak-kenu Szövetséggel?
Akkor beszéltünk erről először Erik elnök úrral (Vlček Erik, a szövetség síkvízi szakágának elnöke), amikor úgy döntöttek Magyarországon, hogy már nem velem fognak dolgozni a továbbiakban, és új irányt vesznek. Kétszer-háromszor tárgyaltunk. Nekem volt egy másik munkám Magyarországon, amit a posztomról való távozásom után kaptam, de végül úgy hozta az élet, hogy április elején megkötöttük a szerződést a szlovákiai szövetséggel.
Mennyire volt képben a szlovákiai kajakosokat, illetve magát az itteni kajaksportot illetően?
Nagyon régóta járunk együtt edzőtáborokba, gyakran készültünk közösen Szolnokon. Nemcsak a szlovákiai kajak-kenu sportot figyelem, szövetségi kapitányként az összes többi válogatott ténykedését is figyelemmel követtem, de a szlovákiaival különösen jó kapcsolatom volt eddig is. Nagyon tisztelem mind Eriket, mind az itt dolgozó edzőket, azok előtt az eredmények előtt, amelyeket ők az elmúlt 10-15 évben elértek 500 párosban és 500 négyesben, mindenki megemelheti a kalapját.
Azt gondolom, itt is az lesz a legfontosabb, hogy újra egységben legyen az erő, hogy mindenki megtalálja azt a számot, amelyben a legeredményesebb lehet.
Alkalmazhatóak itt egy az egyben azok elvek, elgondolások, amelyek alapján Magyarországon dolgozott kapitányként? Vagy kell majd rajtuk alakítani a helyi viszonyok, helyzet alapján?
A kajak-kenu kis sportág. Természetesen biztosan lesznek olyan dolgok, amiket itt is alkalmazhatunk, de egyértelműen azt gondolom, hogy itt a helyi rendszerhez kell alkalmazkodni. Egyértelmű döntéseket kell hozni, és számolni azzal, hogy egy-egy ilyen döntés nem lehet mindenki számára megfelelő. Magyarországon is így tettem, és itt is olyan kapcsolatokat szeretnék kialakítani, hogy mindenki elfogadja azt, amit mondok, mindenki belássa, hogy azért cselekszem így vagy úgy, mert akkor lehet a legeredményesebb a csapat.
A komáromi és a pozsonyi klub között a múltban voltak súrlódások, amelyek a férfi négyes teljesítményét is befolyásolták. Hogyan fogja kezelni ezt?
Ezeket a dolgokat ki kell beszélni. Meg kell oldani azt, hogy rájöjjön mindenki a cél érdekében: annyira kevesen vannak ebben a sportágban – ami más országokban is pontosan így van –, hogy ahhoz, hogy célt érjünk, egységesen kell fellépnünk, egy irányba kell tolni a szekeret.
A teljes olimpiai ciklusra szól a megállapodása, a Los Angeles-i játékokkal bezárólag?
Igen, négyéves szerződést kötöttünk, de ezt befolyásolja majd az eredményesség és más dolgok is. Én szeretnék minél jobban dolgozni, mindenkivel minél jobban megismertetni magamat, hogy hozzám is tudjanak fordulni, és én is mindenkihez fordulhassak.
Szeretném a srácokból kihozni a maximumot.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.