Hasznos tanácsok wellness-kirándulás (lefoglalása) előtt
Hasznos tanácsok wellness-kirándulás (lefoglalása) előtt
Nincs is jobb egy hideg téli napon egy kényeztető wellnesshétvégénél, sok-sok masszázzsal, szaunával, pihenéssel, testi és lelki feltöltődéssel. De akár úgy is dönthetünk, hogy a karácsonyi ünnepeket vagy éppen szilveszter éjszakáját és az új év első napjait töltjük egy wellness-szállodában.
Téli csomagajánlatok
Ha az ajánlatok között szeretnénk válogatni, akkor jó tudni, hogy a szállodák árazása továbbra is úgy alakul, hogy hétköznap olcsóbb, hétvégén kicsit drágább, az ünnepi időszak pedig általában feláras. Ám ha igazi ünnepi hangulatra, számos extra szolgáltatásra, programra, meglepetésre vágyik, akkor megéri a drágább csomag mellett dönteni. A legtöbb szállodában az alapárban wellness-szolgáltatások (a medence, a szaunák használata) és félpanziós ellátás van, a masszázsokért külön kell fizetni.
Milyen hotelt válasszunk?
A választás előtt érdemes eldönteni, milyen wellnesshotelben szeretnénk pihenni, milyen minőségű szálloda az, amely a leginkább megfelel igényeinknek – a négy- és ötcsillagosok közül érdemes választani. Vannak olyan hotelek is, amelyek egy bizonyos vendégkörre specializálódnak. Ilyen lehet például az olyan hotel, amely főleg a családosoknak jelenthet jó megoldást, hiszen számos olyan része van a hotelnek, amely elsősorban a gyerekeknek okoz örömet (játszóházak, speciális foglalkozások, csúszdák minden mennyiségben stb.). De olyan hotelek is vannak, amelyek éppen ellenkezőleg, csak a felnőtteket fogadják, ezek az úgynevezett „adult hotelek” vagy magyarul felnőtt szállodák. Ezek pedig azoknak ajánlottak, akik gyermekricsaj nélkül szeretnének pihenni.
Figyeljünk a wellnessrészlegre!
Szállodaválasztás előtt érdemes azt is ellenőrizni, hogy mekkora wellnessrészleg áll rendelkezésre, esetleg kínál-e a hotel extra szolgáltatásokat. Mivel a wellness napjainkban varázsszó, így több olyan hotel is van, amely használja a nevében ezt a szót, ám ott csak egy kis medence és két-három szauna közül választhatunk – ezt nem neveznénk wellnessnek. Vannak olyan hotelek is, amelyeknek nincs wellnessrésze, ám ingyenes átjárás van a közeli termálfürdőbe. De olyan is van, amelynek saját wellnessközpontja is van, emellé pedig a vendégek ingyen használhatják a szomszédos vízi világot. És olyan is van, amelynek wellnessközpontjában szinte elveszünk, olyan nagy.
Szaunázás
Bár a szaunázás mindig nagyon kellemes, a téli hónapokban élvezhető a leginkább – amikor kinn hideg van, mi pedig a forró kabinban ülünk. A legtöbb hotel wellnessrészlegén sok-sok szaunatípus található, így mindenki eldöntheti, melyikben érzi kellemesen magát – a finn szauna csaknem 80–90 fokos száraz melegében, vagy az ennél „hűvösebb”, ám annál párásabb gőzkabinban, esetleg az infraszaunában, sókabinban, jégszaunában, tepidáriumban stb.
Szaunaszeánsz
A téli időszak egyik elmaradhatatlan programja a wellnesshotelekben a szaunafelöntés. Ez gyakorlatilag annyit jelent, hogy a szaunamester bejön a kabinba, és körülbelül 15 perces szeánsszal varázsolja el a bennlévőket. A műsor során illóolajjal illatosított vizet önt kövekre, majd az abból felszálló kellemes párát a törölközőjével a benn ülők felé tereli – hol lassabban, hol gyorsabban, majd a műsor második harmada után frissítőt kínál a vendégeknek – ez lehet jég, méz, só, friss gyümölcs, stb. –, amelyet a testünkre kenve frissülünk fel. Bár furcsán hangzik, de a tizedik perc után szinte megváltás, ha jéggel moshatjuk meg a forró arcunkat, testünket. Ha egy olyan szállodában jár, amely kínál ilyet – ez valahol ingyenes program, valahol feláras –, akkor mindenképpen próbálja ki, mert ez nemcsak felfrissíti, de még tökéletesebbé is teszi a téli wellnesspihenést.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.