Harcban a Ryanair és az easyJet

<p>Az easyJet nemrég megjelent hirdetésében „Ki vinné el Önt, ahová repülni szeretne?” kérdéssel</p>

FELDOLGOZÁS

Eszerint, ha az utas a Ryanairnél foglal jegyet, akkor Barcelona helyett Gironában, Párizs helyett Beauvais-ban, Milánó helyett Bergamóban és Velence helyett Trevisóban száll le a gépe – írja a Guardian. Az easyJettel valóban az említett városokba kerül az utas.

A Ryanairnek természetesen nem tetszett a hirdetés és bepanaszolta konkurensét a brit reklámhatóságnál. A Ryanair azt is hangsúlyozta, hogy Beauvais, Bergamo és Treviso az említett városok hivatalos repterei.

A hatóság is sértőnek találta a hirdetést, szerintük nem tisztességesen mutatja be a társaság szolgáltatásait. Emiatt arra utasította az easyJetet, hogy ne használja többé. Az easyJet csalódottan, de tudomásul vette a döntést – írja a BBC Online. A légitársaság azért azt hozzátette, jól ismert tény, hogy a Ryanair kisebb repterekre száll le, melyek kétórányi buszútra vannak a városközponttól, míg az easyJet a főbb reptereket választja.

A két légitársaság szinte megalakulásuk pillanatától háborúzik egymással. Két évvel ezelőtt is elmarasztalták az easyJetet, mert reklámjaiban azt ígérte utasainak, ha olcsóbb repülőjegyet találnak, a különbözet kétszeresét kapják vissza. A hatóságok természetesen a Ryanair vizsgálatai után indították a vizsgálatot. A gond az volt, hogy csak néhány meghatározott járatra használhatták volna az utasok az akciót. Az ajánlat csak azoknál a járatoknál volt érvényes, ahol a repülőgép egy óra eltéréssel indul, ugyanazokról a repülőterekről és természetesen ugyanarra az úticélra, mint az easyjet járatai.

Magyarországon is volt már példa arra, hogy fapados légitársaságok hirdetésekben támadták egymást. Még 2004-ben az easyJet egész oldalas hirdetésekben támadta a Wizz Airt, hogy a konkurens sok járatot törölt, majd hozzátették, hogy ők egyet sem töröltek addig. A Wizz Air azzal védekezett, hogy menetrend-módosítás miatt vettek ki néhány járatot. Az ügy a reklámszövetség etikai bizottsága elé került, amely úgy döntött, hogy nem sértett törvényt a hirdetés.

Később a már csődbe ment SkyEurope ment neki a Wizz Airnek, hogy hiába alacsonyabbak a jegyárak a konkurensnél, a teljes ár (illetékekkel és adókkal) náluk olcsóbb. Azóta is előfordultak már hasonló esetek, bár nem olyan gyakorisággal, mint amikor piacot próbáltak kiépíteni maguknak a fapadosok. Többször előfordult például az is, hogy az egyik cég felajánlotta járattörléseknél, hogy kedvezményesen elviszi a hoppon maradt utasokat. (i)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?