Görögországban stagnál a turisták száma

<p>Spanyolországban az első fél évben 12 százalékkal nőtt, Görögországban viszont stagnált a turisták száma tavalyhoz képest. A spanyol statisztikai hivatal pénteki ismertetése szerint január 1-jétől június 30-ig nagyjából 33 millióan látogattak szabadidős célból Spanyolországba.</p>

A legtöbb utazó - 8 millió - brit volt, a második helyen állnak a németek ötmillió látogatóval, mögöttük alig lemaradva a franciák (4,6 millió fő).

Spanyolország a második legnépszerűbb úti cél Európában Franciaország után. Tavaly rekordszámú, több mint 68 millió turista kereste föl az ibériai országot. A turizmus 11 százalékát teszi ki a spanyol gazdaságnak.

Görögországban ezzel szemben stagnálásra számít Andreasz Andreadisz, a görög idegenforgalmi vállalkozások szövetségének (Szete) elnöke. A szakember az év elején még 15 százalékos növekedést várt, most már kiegyezne azzal, ha a "last minute" foglalásokkal akár csak kicsit is meghaladná a látogatók száma a tavalyit. Menekültválság, Brexit, törökországi puccs - az utazókat potenciálisan elbizonytalanító tényezőből az idén sincs hiány, írta a dpa német hírügynökség.

Noha az idén lényegesen kevesebb menekült érkezett Görögországba, mint tavaly, a 2015-ös képek beégtek sok potenciális utazó agyába. Ez elsősorban az égei-tengeri szigeteket, Leszboszt, Számoszt, Koszt, Ródoszt érinti érzékenyen. Érdekesség, amit Jánnisz Kapaszakalisz, egy Kosz szigeti utazási iroda vezetője mondott: a július 15-i törökországi puccskísérlet óta egyrészt elmaradoznak a török turisták, akik eddig komoly bevételi forrást jelentettek az irodának. Másrészt a nyugati utazók már nem fizetnek be egynapos törökországi kirándulásokra, ahogy eddig.

Görögország elvileg nyerhet azon, hogy a terrorizmustól való félelem miatt kevesebben választják Egyiptomot és Törökországot úti célul, ebből azonban a menekültválság miatt nem elsősorban az égei partvidék, inkább a Peloponnészosz, Athén és környéke és a Jón-tenger (Görögország nyugati partvidéke) profitál - mondta Hrisztosz Pilatakisz, egy ródoszi szálloda igazgatója.

A görög idegenforgalom ugyanakkor egyelőre nem érzékeli semmilyen negatív hatását a brit EU-tagságról rendezett népszavazásnak. A szereplők viszont arra számítanak, hogy az angol font gyengülése miatt a britek kevesebbet fognak költeni a görögországi nyaralásukon.

A turizmus tetemesen, 25 százalékkal járul hozzá a görög össztermék teljesítményéhez.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?