Amszterdamban a felére estek vissza a hotelárak.
A koronavírus-járvány okozta korlátozások miatt a világ szállodaipara szinte csak lélegeztetőgépen tud működni, az esetek nagy részében nincsenek, vagy csak alig vannak vendégek, ezért a hotelek jelentős árkedvezményeket kínálnak az utasoknak, már ha bemehetnek az országba, hogy újra a turizmus felé csábítsák őket.
Bár a DERTOUR minden évben nyilvánosságra hozza a szállodaár-indexét, ez idén különösen érdekes adatokkal szolgált. Ebből láthatjuk, hogy leginkább az európai hotelekben csökkentek az árak, de az ázsiai, és amerikai piac is vendéghiányban szenved. A 75 úti cél alapján összeállított lista élén Amszterdam van, a holland városban felére csökkentek a hotelárak. Ez jelentős áresés, hiszen az európai lista második helyén lévő Barcelonában csaknem húsz százalékkal kevesebb, 32,1 százalékos az árcsökkenés. A harmadik helyen Moszkva szerepel (29,3%). Prága és Budapest is felkerült a listára, a cseh fővárosban több mint 27 százalékos az árcsökkenés, míg a magyar fővárosban 24 százalékos.
Ha a távolabbi világvárosokat nézzük, akkor az első három helyen San Francisco, Vancouver és Bangkok szerepel, ezekben a városokban több mint harmadával csökkentették a hotelszobák árait, hogy vendégeket szerezzenek. Vannak azonban olyan helyek, ahol nemhogy csökkenteni nem kellett, de egyenesen árat is emelhettek – ezek pedig a marokkói Marrákes (+15,5%), Abu- Dzabi (+6,8%) és Drezda (+5,7%). Persze, hiába esnek az árak, sok helyre még ha szeretnének, akkor se tudnak belépni a turisták – a karanténintézkedések, a kötelező tesztek miatt. Ezért a valós adatokat akkor tudjuk meg, amikor már feloldják a korlátozásokat, megnyitják a határokat, hiszen a kereslet hamar feltornázhatja az árakat – az első hetekben azonban minden bizonnyal rendkívül olcsók lesznek a szállások.
Az adatokkal kapcsolatban Ingo Burmester, a DER Touristik vezérigazgatója szerint a jövő évi csomagutak nagyon kedvező árfekvésűek lesznek, hiszen ezek végső árát a repülőjegyek és a szállodák ára kb. 80 százalékban befolyásolja. A vezérigazgató úgy gondolja, bár az idei év megterhelő volt, az megállapítható, hogy a belföldi utazások iránt nagy kereslet mutatkozott Németországban, az utazási korlátozások feloldása után pedig várakozásai szerint a földközi-tengeri térség, az európai utak és a távoli úti célok iránt egyaránt megugrik majd a kereslet.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.