G. V.: A férjem 1993-ban elhunyt. Megörököltem a szövetkezetnél vezetett vagyonrészét 121 914 korona értékben. Ezt a járásbíróság is megerősítette. Én ebből az összegből a mai napig semmit sem kaptam. Azt szeretném megtudni, milyen módon kaphatom meg a bíróság által is elismert örökségemet?
Szövetkezeti vagyonrész
Jogi szempontból ez egy meglehetősen összetett kérdés, gyakorlati szempontból viszont azt kellene először megvizsgálni, létezik-e még az a szövetkezet, amely az Ön elhunyt férjének, esetleg Önnek a hagyatéki eljárás céljára nyilván valamilyen igazolást állított ki arról, hogy a szövetkezet vagyonából az őt megillető vagyonrész 121 914 koronát tesz ki. A szlovákiai mezőgazdasági szövetkezetek többsége csődbe jutott. Éppen ezért először is azt kellene megállapítani, működik-e még, nem került-e csődbe, illetve van-e még vagyona annak a szövetkezetnek, amelynél a férjének vagyonrésze volt. Ezeknek az információknak egy része az interneten is hozzáférhető, ha ismerjük a cég (szövetkezet) azonosítási számát (IČO). Ugyanakkor Önnek jogában állt, illetve jogában áll az, hogy a szövetkezetnek felkínálja a levelében említett vagyonrészt. Megjegyezzük, nem túl valószínű, hogy a szövetkezet – ha eddig még nem szűnt meg avagy nem került csődbe – pozitívan reagál és vásárlási szándékot nyilvánít az említett vagyonrésszel kapcsolatban. Komolyan tartunk attól, hogy ezzel az örökséggel kapcsolatban még csak ügyvédet vagy kereskedelmi jogászt sem érdemes felkeresnie. Mindenképpen arról van viszont szó, hogy elsősorban hiteles és megbízható információkat kell beszerezni az említett szövetkezetről.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.