Žilina: 13 pont előny

Pozsony. Tekintettel arra, hogy Szlovákia válogatottja hétfőn Tokióban Japán ellen játszik barátságos mérkőzést, tegnap rendezték a bajnokság szombatra esedékes 28. fordulójának mérkőzéseit. Mivel a listavezető zsolnaiak idegenben is nyertek, a Ružomberok pedig saját pályáján kikapott az Intertől, 13 pontra nőtt az éllovas előnye.

A Slovnaft-mezes Inter Rózsahegyről hozta el a három pontotM. Nagy László felvételeRužomberok–Inter 1:2 (0:1)

Góllövők: Hazucha (53.), ill. Lembakoali (43.), Petráš (90.). Játékvezető: Mriglot, 3600 néző. Sárga lap: Fabuľa, ill. Čišovský, Czinege. Az első félidőben gyenge játékot láthattak a nézők, a futballisták a bírók döntéseivel voltak elfoglalva. Ráadásul a csúszós talajon sok esetben fura jeleneteket produkáltak. Kevés lövési kísérlet adódott, csak Lembakoali veszélyeztette a hazaiak kapuját. A 43. percben egyéni alakítás után megszerezte a vendégek vezető gólját. Még szünet előtt egyenlíthetett volna a hazai együttes, de Hazucha az oldalhálóba lőtte a labdát. Fordulást követően a bajnok többször is növelhette volna előnyét, ám Kocúrek és Petráš közvetlen közelről sem tudott eredményes lenni. Inkább az Inter irányította a játékot, levegőben lógott a második gólja, de csak a 90. percben érte el, a cserejátékos Petráš talált a hálóba.Púchov–FC Košice 1:0 (1:0)

Góllövő: Jambor (9.). Játékvezető: Fízel, 2900 néző. Sárga lap: Talda, Zaveterník, Bugala, ill. Semanco, Sovič, Zábavník. A kassaiak támadólag léptek fel, győzelemre játszottak, de a vendéglátók is a három pont megszerzésének reményében futballoztak, és már a meccs elején megszerezték a vezetést. Prešov–Trenčín 1:3 (0:1)

Góllövők: Šlahor (74.), ill. Ančic (45.), Hanko (54.), Fabuš (72.). Játékvezető: Richtárik, 2600 néző. Sárga lap: Bubenko, Seman (mindkettő Prešov). Mindkét csapat taktikusan játszott.Dubnica–Žilina 0:1 (0:1)

Góllövő: Mintál (10.). Játékvezető: Hracho, 6200 néző. Sárga lap: Ševela, ill. Varadin, Labant. Piros lap: Hanek (69., Dubnica). A meccs sorsáról pontrúgás döntött: szöglet után Mintál talált a hálóba. A vendégek minden tekintetben jobbak voltak ellenfelüknél, szervezetten futballoztak, a hazaiakat szinte nem engedték szóhoz jutni. Míg az első játékrészben még úgy-ahogy kielégítő volt az iram, a szünet után lelassult a játék, a labdarúgók keveset mozogtak, szinte várták, hogy mikor ér véget a találkozó. A 89. percben szerencséjük volt a vendégeknek, Kiška lövését a felső léc állította meg. A listavezető megérdemelten nyert, egységesebb csapat benyomását keltette.Slovan–Petržalka 1:0 (1:0)

9. Prešov 28 6 6 16 28:51 24

10. FC Košice 28 2 11 15 22:53 17A következő forduló műsora – május 4, szombat, 16.30: Ružomberok–Slovan, Inter–Prešov, Košice– Dubnica, Žilina–Petržalka; 18.30: Trenčín–Púchov. (sr)