Váratlan komáromi vereség

Komárom | A II. labdarúgóliga 4. fordulójában nem túl színvonalas mérkőzésen 2:1-es vereséget szenvedett a komáromi KFC a liptószentmiklósi Tatran együttesétől.
Jóba Mihály

2020. augusztus 23. 20:00

KFC

A csapatok rekkenő hőségben indították útjára a labdát. Az első félidő első negyedórája meglehetősen eseménytelen volt, a játék a két tizenhatos között folyt befejezések nélkül. Az első figyelemre méltó támadást a komáromiak vezették a bal oldalon, amelyet Pinte pontos passza után a tizenhatos sarkáról éles lövéssel fejezett be Zemko, de a vendégek kapusa a bal alsó sarokba tartó labdát az alapvonalon kívülre tenyerelte.

A helyzet felrázta a liptóiakat, s néhány támadásukkal közelebb kerültek Leckéši kapujához. A 16. percben nemcsak közel kerültek, hanem be is vették. A felezővonal közeléből Staš meredek labdával indította Krčíket, aki a komáromi védők mögé küzdötte be magát, és az ötös sarkáról átemelt a bal oldalra, ahonnan az érkező Laura a léc alá fejelt – 0:1.

A gól nem tüzelte fel Miroslav Karhan vezetőedző legénységét, s bár az igyekezet látszott a komáromi fiúkon, az első félidőben nem tudtak egyenlíteni. A sokpasszos, nem túl gyors támadások könnyen követhetőek voltak, s a vendégek a párharcokban többször voltak sikeresek. A Tatran a 20. percben növelhette is volna előnyét egy szögletrúgás után, de Bartoš fölé fejelt.

A hazaiaknak az első fél óra végén volt egyenlítési lehetőségük egy jobb oldali szöglet után, de Szőcs az ötös sarkáról a kapus kezébe fejelt. Később Pinte és Pastorek is lövés helyett az átadást választotta, és a befejezés elmaradt. A kihagyott komáromi helyzetek után a vendégek ritkábban, de veszélyesebben támadtak. A 39. percben Leckéši óriási bravúrral védte Štrba bombáját. Egy perccel az első félidő vége előtt Domonkos Kristóf elégelte meg a rövid passzos támadásokat, s 30 méterről gólt érdemlő lövést eresztett meg Luksch kapujára, de a labda centiméterekkel fölé ment.

A játék képe a második félidő első negyedórájában sem változott. A komáromiak játéka darabosabb volt a vendégekénél, akik egyszerűbben és gyorsabban játszottak. Az 50. percben a jobb oldalon Lišivka kapott egy pontos hosszú átadást a középpályáról, Janso a támadót nem tudta megállítani, aki az alapvonal közeléből ívelt át a bal oldalra, ahonnan a szabadon hagyott Bartoš kényelmesen fejelhetett a bal felső sarokba – 0:2.

A második félidőben végrehajtott cserék élénkítették a Duna-partiak játékát, de a gólszerzés elmaradt – kivéve a tizenegyest a 68. percben. Doktorík és Zemko zavart keltettek a liptóiak védelmében, aminek következtében Porubän a tizenhatoson belül kézzel ért a labdához. A megítélt büntetőt Krela biztos lábbal értékesítette – 1:2. A szépítés 22 perccel a meccs befejezése előtt adott reményt az egyenlítésre. Az utolsó 20 percben igyekezetből sem volt hiány. A 73. perben Doktorík három csel után lőtt kapura, lapos lövése azonban gyenge volt. Két perccel később Zemko 20 méterről jól célzott a léc alá, de Luksch bravúrral hárított. A 81. percben Tóth Gábor karnyújtásnyira a gólvonaltól lőtt, a kapus megint reflexszerűen lábbal szögletre mentett.

A 89. percben volt a komáromiak utolsó egyenlítési lehetősége. Luksch egy távoli lövésre kimozdulni kényszerült kapujából, és a támadni feljött Saláta elé öklözte a labdát, de a komáromiak jobbhátvédje 14 méterről a hosszú sarok mellé lőtt.
Mindent összevetve akár győzhetett is volna a komáromi csapat, s a Duna-partiak nagy hajrája után talán a döntetlen igazságosabb lett volna. Ahhoz viszont a gólhelyzeteknek legalább a felét be kellett volna rúgni. A góllövésben a vendégek voltak a hatékonyabbak, s ez döntött.

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.