Torghelle és Gera rajtja

Torghelle Sándor és Gera Zoltán bemutatkozott az angol bajnokságban. Németországban hengerelt a Bremen, meglepetésre hazai pályán csak remizett a Bayern.
Anglia
Nem sikerült rosszul a Torghelle Sándor bemutatkozása a Premiershipben.

Anglia

Nem sikerült rosszul a Torghelle Sándor bemutatkozása a Premiershipben. Csapata, a Crystal Palace idegenben remizett és a volt MTK-csatár végig a pályán volt. Helyzetekbe is került, de gólt nem sikerült rúgnia. ,,Nagyon elfáradtam a meccsen, az egész 90 perc alatt óriási volt a hajtás. És ami legnagyobb helyzetemet illeti, kár hogy a kapus fejét találtam telibe” – mondta a meccs után. Király Gábor csak kispados volt, míg Gera Zoltán (West Bromwich) csak pár percet töltött a pályán. Félidőben még vesztett hazai pályán a Middlesbrough a Newcastle ellen, a fordulás után pályára lépett a hazai csapatban Németh Szilárd, és neki is köszönhetően legalább az egyik pontot megszerezte a Boro.

1. forduló: Aston Villa–Southampton 2:0, góllövők: Vassell (12.), Cole (34.); Blackburn–West Bromwich 1:1, g.: Short (70.), ill. Clement (33.); Bolton–Charlton 4:1, g.: Okocha (11., 59.), Pedersen (30., 72.), ill. Lisbie (67.); Manchester City–Fulham 1:1, g.: Fowler (28.), ill. John (56.); Norwich–Crystal Palace 1:1, g.: Huckerby (16.), ill. Johnson (73.); Portsmouth–Birmingham 1:1, g.: Unsworth (16. – 11-esből), ill. Savage (10.); Middlesbrough–Newcastle 2:2, g.: Downing (73.), Hasselbaink (90.), ill. Bellamy (13.), Shearer (83. – 11-esből); Everton–Arsenal 1:4, g.: Carsley (64.), ill. Bergkamp (23.), Calderon (39.), Ljungberg (54.), Pires (82.); Chelsea–Manchester Utd. 1:0, g.: Gudhjohnsen (15.).

Csehország

Az első félidőben kétgólos vesztésre állt a Sparta, de végül fordított, és megszerezte a három pontot az újonc Drnovice otthonában. A mindent eldöntő gólt Jun szerezte a ráadás perceiben. ,,Be kell ismernem, szerencsénk volt. Ismét csalódást okozott a védelmünk. Úgy tűnik, legközelebb nekem is pályára kell majd lépnem – mondta mosolyogva találkozó után František Straka, a Sparta mestere.

2.forduló: Opava–Mladá Boleslav 2:1, góllövők: Metelka (74.), Erivelto (87.), illetve Jarolím (68.); Drnovice–Sparta 2:3, g.: Adamec (4.), Sivok (45.–öngól), ill. Jun (49., 90.), Pacanda (54.); Jablonec–Ostrava 1:1, g.: Laštovka (25.), ill. Papadopulos (73.); Blšany–Brno 0:1, g.: Večera (5.): Č. Budějovice– Příbram 0:0.

Németország

Csalódást okozott szurkolóinak a Bayern. A müncheiniek csupán remiztek a Hertha ellen. ,,Másként képzeltem el az első meccsemet a hazai közönség”– sóhajtott fel Felix Magath, a Bayern mestere. ,,A döntetlen azonban igazságos. Az első félidőben nem találtuk a ritmust, gyengén játszottunk. A fordulás után már jobb volt, de ez csupán egy gólra volt elég.” Remekül rajtolt a bajnoki cím védője a Bremen, idegenben lépte le a Rostockot. A Nürnberg, melyben Róbert Vittek a legjobbak közé tartozott, nem tudta kihasználni a több mint 50 perces emberelőnyt, így csak döntetlenezett a Stuttgart ellen.

2. forduló: Bayern–Hertha 1:1, góllövők: Makaay (46.), illetve Marcelinho (15.); Mainz–Hamburg 2:1, g.: Da Silva (51., 53.), ill. Van Buyten (28.); Mönchengladbach–Dortmund 2:3, g.: Ulich (7.), Hausweiler (34.), ill. Jensen (13.), Koller (35.), Ewerthon (38.); Nürnberg–Stuttgart 1:1, g.: Banovič (15.), ill. Cacau (7.); Rostock–Bremen 0:4, g.: Klasnic (54., 63.), Micoud (58.), Pasanen (89.); Schalke–Kaiserslautern 2:1, g.: Asamoah (25., 65.), ill. Seitz (18.).

Ausztria

5. forduló: Mattersburg–GAK 0:1; Pasching–Admira 0:3; Salzburg–Bregenz 4:2.

Belgium

2. forduló: St. Liege–Charleroi 1:2; Anderlecht–St. Truiden 2:1; La Louviere–Cr. Bruges 2:1; Lokeren–FC Brüsszel 1:0; Genk–Mouscron 0:0; Westerlo–Lierse 2:1; Beerschot–Oostende 4:0; Mons– Beveren 2:2.

Franciaország

2. forduló: Paris SG–Caen 2:2; Lens–St. Etienne 3:0; Nantes– Bastia 1:1; Auxerre–Rennes 3:1; Strasbourg–Toulouse 1:4; Monaco–Istres 2:1; Lyon–Sochaux 1:1; Bordeaux–Nice 5:1; Ajaccio–Metz 1:2.

Hollandia

1. forduló: Roda Kerkrade–Arnheim 2:3; Breda–Utrecht 3:2; Roosendaal–Eindhoven 2:5; Alkmaar–Heerenveen 1:1; Nijmegen– Tilburg 2:0; Den Bosch–Den Haag 1:0; Groningen–Waalwijk 0:0; Twente–Ajax 2:3; Feyenoord–De Graafschap 6:1. (at)