Szlovákia a nyolc között

Sydney/Halifax. A szlovák fiatalok az A-csoport utolsó előtti mérkőzésén legyőzték Svájcot, s ezzel biztosították helyüket a legjobb nyolc között. Ahogy az várható volt, az esélyesek jutottak tovább, Szlovákia ellenfele a negyeddöntőben Finnország lesz.

Megvan a negyeddöntő! Öröm a szlovák cserepadon a svájciak legyőzése után.TASR/AP-felvételEREDMÉNYEK, A-CSOPORT: Svájc– Szlovákia 0:3 (0:1, 0:2, 0:0), gólütők: J. Sýkora (3.), Pohanka (22., 40.). Kiállítások 7:6, emberelőny kihasználása 0:0, kapura tartó lövések 34:29. Szlovákia összeállítása: Ševela–Maroň, Graňák, K. Sloboda, Stehlík, T. Slovák, Varga–Špirko, Koložváry, Važan–Pohanka, M. Lukáč, Lipka–J. Sýkora, Zágora, Kokavec–S. Salii, Troliga, Valach.

Mindkét csapat számára fontos volt a mérkőzés, s csak a győztes gondolhatott a továbbjutásra. A szlovákoknak jól sikerült a kezdés, hamar vezetést szereztek, utána kiegyenlített játék folyt a jégen, jól védtek a kapusok. A második harmadban is gyors gólt lőtt a szlovák együttes, s ezzel tulajdonképpen eldőlt a mérkőzés sorsa. Hiába igyekeztek a svájciak, nem tudtak eredményesek lenni. Edzőjük, Jakob Kolliker azt mondta, hogy ellenfelük nagyon jól teljesítményt nyújtott, és megérdemelten győzött.

SZLOVÁKIA–USA 1:3 (1:0, 0:2, 0:1), J. Sýkora (8.), ill. Higgins (26.), Parise (26.). Borwn (53.). Kiállítások 3:7, (ráadásul Slovák a mérkőzés végéig), emberelőny kihasználása 0:1. Már az összecsapás előtt biztosította a két csapat a negyeddöntőbe jutást, a meccsnek csak az volt a tétje, ki szerzi meg az A-csoportban a második helyet. Kiegyenlített játékot hozott a meccs, a szlovákok vezetése után az amerikaiak 42 másodpercen belül fordítottak, majd a harmadik gólt is belőtték. A vereség ellenére Szlovákia négy év után ismét a legjobb nyolc közé került.

Az A-csoport további eredményei: USA–Fehéroroszország 8:2 (4:0, 3:1, 1:1), Oroszország–Svájc 7:5 (2:1, 3:2, 2:2).

Az A-csoport végeredménye:

1. Oroszország 4 4 0 0 21:7 8

2. USA 4 3 0 1 15:9 6

3. Szlovákia 4 2 0 2 15:8 4

4. Svájc 4 1 0 3 10:15 2

5. Fehéroroszország 4 0 0 4 6:28 0

A B-csoport eredményei: Csehország–Svédország 3:1 (0:0, 1:1, 2:0), Kanada–Finnország 5:3 (1:1, 3:2, 1:0).

A B-csoport végeredménye:

1. Kanada 4 4 0 0 21:6 8

2. Finnország 4 2 1 1 12:9 5

3. Csehország 4 2 1 1 8:7 5

4. Svédország 4 1 0 3 12:16 2

5. Németország 4 0 0 4 3:18 0

A vb további műsora, negyeddöntő (két mérkőzést játszanak a csapatok, a győztesek a két csoport kiemeltjeihez kerülnek az elődöntőbe): USA–Csehország, Szlovákia–Finnország (már ma hajnalban lejátszották). A bentmaradásért: Svájc–Németország, Svédország– Fehéroroszország. Elődöntő: Oroszország–Szlovákia/Finnország, Kanada–USA/Csehország.