Rövidpályás úszó-vb – Hosszú Katinka aranyérmes 100 méter vegyesen

Budapest/Isztambul |

<p>Hosszú Katinka aranyérmet nyert 100 méter vegyesen pénteken az isztambuli rövidpályás úszó-világbajnokságon.</p>

A szerdai nyitónapon 200 méter pillangón győztes, 400 méter vegyesen harmadik helyezett Hosszú pénteken 58.49 másodperces világbajnoki csúccsal - egyéni rekorddal - nyert, nagyon erős hajrájának köszönhetően.

A döntő másik magyarja, Jakabos Zsuzsanna hetedik lett 59.41-gyel.

Hosszú három dobogós helyezése mellett a magyar küldöttség további négy érmet nyert eddig Isztambulban: csütörtökön Cseh László másodikként, Verrasztó Dávid harmadikként végzett 400 méter vegyesen, pénteken Gyurta Dániel megnyerte a 200 méteres mellúszást, Cseh László pedig bronzérmet szerzett 200 méter vegyesen.