Portugál győzelem Cristiano Ronaldo mesterhármasával

Jereván |

<p>A portugál válogatott 0-1-ről fordítva győzött 3-2-re Jerevánban Örményország ellen a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezősorozat hatodik fordulójában.</p>

A hazai csapat Marcos Pizzelli góljával szerzett vezetést a 14. percben, Cristiano Ronaldo negyedórával később büntetőből válaszolt. A háromszoros aranylabdás tíz perccel a szünet után a vezetést is megszerezte, néhány perccel később pedig meglett a harmadik találata is. A 62. percben a portugálok megfogyatkoztak Tiago második sárga lapja miatt. Az emberelőnyben Hrair Mkojan révén az örmények csak egyszer tudtak betalálni, ám egyenlíteniük már nem sikerült.

A lengyel válogatott Robert Lewandowski hajrában szerzett mesterhármasának köszönhetően 4-0-ra legyőzte Grúzia csapatát.

dánok a vendég szerbeket verték 2-0-ra, komoly csatában, míg a világbajnok németek hengereltek a gibraltáriak ellen.

Eredmények, Eb-selejtezők:

D csoport:
Gibraltár-Németország 0-7 (0-1)
Lengyelország-Grúzia 4-0 (0-0)
Írország-Skócia 1-1 (1-0)

Az állás: 1. Lengyelország 14 pont/6 mérkőzés, 2. Németország 13/6, 3. Skócia 11/6, 4. Írország 9/6, 5. Grúzia 3/6, 6. Gibraltár 0/6

I csoport:
Dánia-Szerbia 2-0 (1-0)
Örményország-Portugália 2-3 (1-1)
Az állás: 1. Portugália 12 pont/5 mérkőzés, 2. Dánia 10/5, 3. Albánia 7/4, 4. Szerbia 1/5 (6-8), 5. Örményország 1/5 (5-9)