Playoff-ban a komáromiak

Komárom. A komáromi csapat legyőzte a pozsonyi Intert, a nyitraiak vereséget szenvedtek Privigyén a férfi kosárlabda extraliga 42.

Komárom. A komáromi csapat legyőzte a pozsonyi Intert, a nyitraiak vereséget szenvedtek Privigyén a férfi kosárlabda extraliga 42. fordulójában, így már két körrel a bajnokság alapszakaszának befejezése előtt eldőlt, hogy a Štajger-legénység a legjobb nyolc között, vagyis a playoff-szakaszban folytathata a pontvadászatot.

KOMÁRNO–INTER 81:68 (23:22, 22:16, 14:20, 22:10). Legeredményesebbek: Majoroš 28, Pivac 12, Maric 11 ill. Živicky 11. A vendégek kezdtek jobban, de az első negyedet (23:22) és a félidőt is (45:38) már kis előnnyel a hazaiak nyerték. A harmadik játékrészben az Inter nagyon rákapcsolt, rövid időre a vezetést is átvette, csak Štajger edző időkérései tudták felrázni a hullámvölgyben lévő vendéglátókat. A végjátékban a pozsonyiak egyik játékosának technikai hibája is hozzájárult ahhoz, hogy Duna-partiak elhúzzanak ellenfelüktől, és biztosan szerezzék meg a két bajnoki pontot.

EDZŐI VÉLEMÉNYEK – Ladislav Štajger (Komárno): „Jobban akartuk a győzelmet, és többet tettünk érte, mint az Inter. Fontos volt, hogy a palánk alatti helyzetekben eredményesebbek voltunk, és az is, hogy a végjátékban fokozni tudtuk az iramot.”

Pavol Zuzík edző helyett Oto Matický, az Inter menedzsere így értékelt: „A hazaiaknak érthetően nagyobb szükségük volt a győzelemre. A mi második helyünk nincs veszélyben, ezért is adtunk ma játéklehetőséget az egész kispadnak. Egyébként a komáromi csapat jobban játszott. Könnyen előfordulhat, hogy a playoff-rájátszásban is találkozunk.”

FORDULÓMOZAIK

FÉRFI KOSÁRLABDA EXTRA?LIGA, 42. forduló: Levi?ce– Sp. N. Ves 76:65 (21:23, 11:14, 19:12, 25:16), ld.: Rich 18, ill. Mason 19; Pezi?nok– Košice 94:79 (30:21, 27:26, 26:19, 11:13), ld.: Lukjanec 24, ill. Lutter 17; D. Kubín– Svit 75:77 (23:22, 23:19, 17:13, 12:23), ld.: Kurilic 21, ill. Klaric 16; Handlová–Lu?če?nec 77:83 (16:22, 25:21, 17:18, 19:22), ld.: Milosevics 20, ill. Bicvic 26; Prievidza– Nitra 83:71 (23:13, 10:17, 28:22, 22:19), ld.. Puljko 30, ill. Hill 21; Komárno–Inter 81:68 (23:22, 22:16, 14:20, 22:10), ld.: Majoroš 28, ill. Pandula, Míčka és Blagojevic 10–10.