Nyolc csapat a bajnoki címért

Tegnapelőtt véget ért az élvonalbeli hokibajnokság több mint öt hónapon át tartó alapszakasza. Az Extraliga 54. fordulóját követően az első nyolc helyezett a playoffsorozatban folytatja (1.-8., 2.-7., 3.-6., 4.-5.), az utolsó előtti turócszentmártoniak már befejezték, a sereghajtó nyitraiak pedig osztályozót játszanak az I. liga győztesével, az iglói együttessel.

A kassai Sopko kapus főleg a bajnok zólyomiak elleni, egy héttel ezelőtt lebonyolított rangadón védett remek formában. A kelet-szlovákiaiak drámai csatában – hosszabítás után – nyertek 3:2 aránybanBerenhaut Róbert felvételeMindenki nagyon várta már a hosszadalmas és igencsak fárasztó körmérkőzéses szakasz végét, mert a bajnokság hónapok óta végtelenül unalmas, csupán a gyanús eredmények, a váratlan(?) döntetlenek jelentettek némi izgalmat. A válogatott olimpiai kudarcát követően még kevesebb néző látogatott ki a mérkőzésekre, a tét nélküli 54. felvonás összecsapásait mindössze 6600-an láttak. Legtöbben (2200) a Poprad-Slovan meccsen (3:1) voltak, legkevesebben (600) a Liptovský Mikuláš-Martin találkozón.

Zólyomban, a címvédő otthonában valódi hokiparódiát láthatott a gyér számú közönség. A hazaiak azok ellen a zsolnaiak ellen játszottak kedden kora este, akikkel a negyeddöntőben is találkoznak. Lehet, hogy éppen ezért nem lépett jégre a hét kulcsember. Vagy talán ezzel a váratlan zsolnai sikerrel (2:1) akarták „elaltatni“ az újoncot?! Egy biztos, a juniorok csatasorba állítása nem volt a legsportszerűbb dolog. Ez viszont abszolút nem érdekli a zólyomiakat, a közelmúltban is már volt egy-két fura húzásuk. Gondoljunk csak a Pozsonyba igazolt Podkonický kettős nevezésére (a Zvolen szakvezetői nagy hirtelen elővették a játékos korábbi igazolványát, s így nem játszhatott a rangadón) vagy a B-csapatuk, a Detva sorozatos botrányaira (a gárdát ki is zárták a második vonalból!).

A bajnok illetékesei tehát azt csinálnak, amit akarnak; tehetik, mert a szövetségben káosz uralkodik, a Salt Lake City-i fiaskót követően pedig teljes a tanácstalanság... Csak nehogy botránnyal végződjön az Extraliga (is)...

10. Nitra 54 12 0 6 6 30 107:195 36

A csapat neve után a mérkőzések száma található, ezután következnek a rendes játékidőben elért győzelmek (2 pont), a hosszabbításban kiharcolt győzelmek (2 pont), a döntetlenek (1 pont), a hosszabbításban elszenvedett vereségek (1 pont), a rendes játékidőben elveszített mérkőzések (0 pont), majd pedig a gólarány, valamint a pontszám olvasható.

EZ KÖVETKEZIK

PLAYOFF-NEGYEDDÖNTŐ - március 1. és 2.: Zvolen-Žilina, Slovan-Liptovský Mikuláš, Košice-Skalica, Poprad-Trenčín; március 5. és 6.: Žilina-Zvolen, Liptovský Mikuláš-Slovan, Skalica-Košice, Trenčín-Poprad. (Az ötödik találkozókat március 8-án, a hatodikat 10-én, a sorsdöntő hetediket pedig 12-én bonyolítanák le.)

OSZTÁLYOZÓ – március 4. és 5.: Nitra-Spišská Nová Ves; március 8. és 9.: Spišská Nová Ves-Nitra. (Az ötödik meccset március 12-én Nyitrán, a hatodikat két nappal később Iglón, a hetediket pedig március 17-én ismét Nyitrán rendeznék.) Pozsonyt kivéve (17.30) a többi helyszínen 17 órakor indul útjára a korong.

A rájátszásban négy győztes mecscsig tart a sorozat, az első két öszszecsapásra, az ötödik, illetve a sorsdöntő hetedik találkozóra az alapszakaszban jobb helyezést elért csapat otthonában kerül sor. A playoffban nincs döntetlen, addig hosszabbítanak (2x10 perc), amíg nem születik gól.