NHL - Egy győzelemre a Stanley Kupától a hat gólt ütő Washington

Washington | A Washington Capitals 6-2-re nyert a vendég újonc Vegas Golden Knights ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) döntőjének negyedik mérkőzésén magyar idő szerint kedd hajnalban, így 3-1-re vezet, és már csak egyetlen siker választja el fennállása első Stanley Kupa-győzelmétől.
MTI

2018. június 5. 08:35

Washington Capitals
- TASR/AP-felvétel

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc közép-európai idő szerint péntek hajnalban folytatódik Las Vegasban.

A most négy gólpasszt kiosztó orosz Jevgenyij Kuznyecov immár 31 ponttal vezeti a listát.

Eredmény:
Stanley Kupa, döntő, 4. mérkőzés:
Washington Capitals-Vegas Golden Knights 6-2 (3-0, 1-0, 2-2)
------------------------------------------------------------
gól: Oshie (10.), Wilson (17.), Smith-Pelly (20.), Carlson (36.), Kempny (54.), Connolly (59.), illetve Neal (46.), Smith (53.)

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-1 a Washington javára.

Az előző két összecsapást elveszítő vendégeknél bekerült a keretbe a szlovák Tomas Tatar. Rögtön az elején vezetést szerezhetett volna a Vegas, miután a középre adott korong irányt váltott, és a kapuvason csattant. Emberelőnyben sakk-matt helyzetet dolgoztak ki a vendégek, ám James Neal a kapuvasat találta el, pedig már mindenki gólt látott. A Golden Knights lendületét Colin Miller kiállítása törte meg, ráadásul a fővárosiak gólt ütöttek ebből. A 10. percben Nicklas Bäckström lövése lecsorgott Marc-Andre Fleuryről, a berobbanó T.J. Oshie korcsolyával maga elé rúgta a pakkot, és közelről nem hibázott. És még ebben a harmadban kétszer rezgett a vegasi háló. Előbb Tom Wilson, majd 20,5 másodperccel a szünet előtt Devante Smith-Pelly lövése talált utat a kapuba. Utóbbi játékosnak ez volt a hatodik találata a playoffban, miközben a teljes alapszakaszban hétszer volt eredményes.

A második harmadban a Washington ismét sikeresen védekezett ki egy emberhátrányt, majd mindkét oldalon maradtak ki helyzetek, sőt, a vegasiak immár harmadszor is a kapuvasat találták el. A 36. percben Neal kiállítása miatt létszámfölényben játszhattak a hazaiak, és a hátvéd John Carlson egy keresztpassz után védhetetlenül bombázott a bal felső sarokba - onnan, ahonnan eddig az orosz Alekszandr Ovecskin veszélyeztetett, de most helyet cseréltek, így osztották meg a védők figyelmét.

A záró harmadban éppen kiegészült a Capitals, amikor egy passzjáték végén Neal közelről a jobb felső sarokba emelt. A rengeteg helyzetet kihagyó csatár korábban arra kérte az egyik csapatsegítőt, hogy adjon csókot a bot tollára, és most ezzel az ütővel talált be. Az 53. percben az őrizetlenül hagyott Reilly Smith fonákkal tovább faragott a hátrányból.

Páros kiállítás alatt Shea Theodore meglőtte a negyedik vendég kapuvasat, majd az ellentámadásból Michal Kempny kapásból bevágta Bäckström keresztpasszát. A két gól között 1 perc 13 másodperc telt el. A végén kettős emberelőnyben Brett Connolly adta meg a kegyelemdöfést. A hazaiaknak ez volt a harmadik létszámfölényes góljuk a meccsen, és a féltucat találatot mindössze 23 lövésből érték el, miközben 24 vendégkísérletet blokkoltak.

A Capitals ezt megelőzően egyszer, még 1998-ban volt fináléban, akkor 4-0-s összesítéssel kikapott a Detroit Red Wingstől.

Az NHL-ben 1939 óta rendezik a döntőt négy győzelemig, és ezt megelőzően 33-szor fordult elő 3-1-es vezetés, ebből 32-szer nem sikerült fordítani. Kivétel az 1942-es Toronto Maple Leafs, amely úgy nyert Stanley Kupát, hogy a Detroit már 3-0-ra vezetett.

Nehéz időkben van a legnagyobb szükség gyors, megbízható tájékoztatásra. Jövőnkről, biztonságunkról, egészségünkről csak hiteles információk birtokában dönthetünk. Az ujszo.com ezért dolgozik. A gazdaság megroppanásával ugyanakkor hirdetési bevételeink csökkennek.

Ahhoz, hogy továbbra is fontos információkkal tudjuk segíteni olvasóink döntéseit, nélkülözhetetlen marad a szerkesztőség alapos, összehangolt munkájának fenntartása. Hisszük, hogy most van a legnagyobb szükség ránk.

Ezért kérjük olvasóinkat, ha lehetőségük van rá, támogassák az ujszo.com működését. Számítunk Önökre! Önök is számíthatnak ránk! Ha támogatna bennünket, kattintson az alábbi gombra! Köszönjük.