Nagyszombati őszi elsőség

Pozsony. A 15. forduló mérkőzéseivel befejeződött a II. labdarúgóliga őszi idénye. Az első felvonást követően a nagyszombatiak végeztek az élen, s bizakodva várhatják a márciusi folytatást. A sereghajtó aranyosmarótiak, akiktől a pontvadászat végén szurkolói rendbontás miatt 12 pontot levonnak, már biztos kiesőknek látszanak.

Milan Strelec, a dunaszerdahelyiek csatára két pozsonyi védő között kapura tör a DAC–Slovan B (0:0) mérkőzésenÖrzsik Ödön felvétele- Senec–Rim. Sobota 0:0

Játékvezető: Jaška; 1500 néző. Sárga lap: Bella, Volf, ill. Spišák, Chlebek, Ďuriš, Adamec; piros lap: Bella (90.). Nagyon óvatosan játszottak a csapatok az első félidőben, így mindössze két említésre méltó esemény történt nem sokkal a szünet előtt. Mindkétszer a szenciek kapuja forgott veszélyben: előbb Adamec kapáslövése alig kerülte el a felső sarkot, majd Šuhaj ügyesen ugrott ki, de elügyetlenkedte a meccs legnagyobb helyzetét, pár lépésről a jobb kapufára perdítette a labdát. Fordulást követően is Šuhaj lőhetett volna gólt, ám a 11-es pont közelében lyukat rúgott. Aztán fölénybe kerültek a körülményesen futballozó házigazdák, az 56. percben Krejčí fordulásból a felső lécre bombázott, négy perccel később Adamec lerántotta a kapura törő Krejčít, s örülhetett, mert csak sárga lapot kapott az eléggé bizonytalan trencséni bírótól. Két perccel a befejezés előtt megszerezhette volna a győztes gólt a hazai együttes, azonban Volf 16 m-es bombáját Benko a kapufa segítségével hárította. A 90. percben Bella látványos műesésért begyűjtötte második sárga lapját, s mehetett zuhanyozni. Az őszi idény zárófordulójának slágermérkőzése messze elmaradt a várakozástól, mindkét csapat nagyon ügyelt arra, nehogy gólt kapjon, s ezért (is) lett 0:0 az eredmény. A döntetlennel módfelett elégedettek voltak a gömöriek, a szenciek viszont nem, annál is inkább, mert ez volt az idei első hazai pontvesztésük. (zsi)- DAC–Slovan B 0:0

Játékvezető: Chura, 800 néző. Piros lap: Horochonič (64.). A mérkőzés nagy részében a dunaszerdahelyiek játszottak fölényben, a vendég védők azonban könnyűszerrel hárították az erőtlen támadásokat. Az utolsó 25 percben tíz emberrel játszottak a csallóköziek, mert Horochonič durvaságért megkapta második sárga lapját, és idő előtt befejezte.- B. Bystrica–Žiar 1:0 (1:0)

Góllövő: Bartoš (28. – 11-esből). Játékvezető: Pavlík, 1500 néző. Végig sokkal jobb volt a besztercebányai gárda, ám helyzeteit könnyelműen elpuskázta. A garamtszentkeresztiek nyílt sisakkal játszottak, igyekezetükért pontot érdemeltek volna.- Nitra–Ličartovce 0:1 (0:1)

Góllövő: Tomko (30.). Játékvezető: Richtárik, 700 néző. Sárga lap: Semanko (Ličartovce). Közepes színvonalú mérkőzést láthatott a közönség, a három pont sorsát egy durva védelmi hiba döntötte el: Strnadel a középpályán elvesztette a labdát, s a kapura törő Tomko nem hibázott. Szünet után csak védekezett a vendégcsapat.- Topoľčany–Trnava 0:1 (0:0)

Góllövő: Lelkeš (63.). Játékvezető: Szekeres, 4500 néző. A házigazdák 60 percen át teljesen egyenrangú ellenfelek voltak, ám a kettős emberhátrányban kapituláltak.- Humenné–Devín 1:1 (0:1)

Góllövők: Murinčák (76.), ill. Majerník (25.). Játékvezető: Jekkel, 250 néző. Az első félidőben a dévényiek, fordulást követően pedig a homonnaiak játszottak jobban. A hajrában a házigazdák két ziccert is elpuskáztak.Zl. Moravce–Podbrezová 0:3 (0:2)

Góllövők: Krochta (4., 53.), Petráš (12.). Játékvezető: Santa, 250 néző. Nem volt egy súlycsoportban a két együttes.

- Nováky–Vranov 4:1 (2:0)

Góllövők: Černák (6., 45. – az utóbbit 11-esből), Kopecký (57.), Majsniar (78.), ill. Melník (61.). Játékvezető: Smolák, 1000 néző. A játék képe alapján a minden tekintetben jobb nyitranováki együttes nagyobb arányban is nyerhetett volna.A bajnokság állása:

1. Trnava 15 9 4 2 30:8 31

2. Ličartovce 15 8 6 1 18:9 30

3. Rim. Sobota 15 8 4 3 21:15 28

4. Senec 15 8 3 4 20:12 27

5. Podbrezová 15 8 2 5 16:11 26

6. B. Bystrica 15 7 4 4 24:15 25

7. Devín 15 6 5 4 19:18 23

8. Nitra 15 7 1 7 19:16 22