MORMONFÖLDI MOZAIK

GYORSÉTTEREMBŐL A DOBOGÓRA. Az amerikai álomkarrier legújabb megtestesítője a nyitóünnepségen zászlóvivő Derek Parra, aki világcsúccsal nyerte meg az ötkarikás gyorskorcsolyaversenyek 1500 m-es számát.

GYORSÉTTEREMBŐL A DOBOGÓRA. Az amerikai álomkarrier legújabb megtestesítője a nyitóünnepségen zászlóvivő Derek Parra, aki világcsúccsal nyerte meg az ötkarikás gyorskorcsolyaversenyek 1500 m-es számát. A 163 centis, mexikói származású klasszist néhány éve még kirúgták abból a gyorsétteremből, amelyikben dolgozott, mert zsebre vágott egy zsemlét. Azóta felhagyott a San Bernardinó-i nyomornegyedekben való csavargással, és elhatározta: sportsikerekkel javít siralmas anyagi helyzetén. Börtönőr édesapja eredetileg amerikai futballistának szánta, de ő görkorcsolyázásra adta a fejét, melyben 18-szor hódította meg a világbajnoki címet. A tengerentúlon rendkívül népszerű versenyekből nemsokára évi 50 ezer dolláros jövedelemre tett szert. Hat éve – amikor bizonyossá vált, hogy a görkorcsolya nem szerepel egyhamar az olimpiák műsorán – a kerekeket csúszótalpakra cserélte, és Utah államba költözött, hogy magaslati edzésekkel javítsa kondícióját. Szenzációs eredménye után az amerikaiak büszkeségéről mindent elárul, hogy az Olympic Ovalban tartózkodó Donald Rumsfeld védelmi miniszter személyesen tájékoztatta George W. Bush elnököt mobiltelefonon a világcsúcsról.TELJESÜLT A MAGYAROK ÁLMA. Olimpiai bajnoknak kijáró ünnepléssel fogadták a szurkolók a célba érkezés után a magyar női bobegységet, amelynek egyik tagja, Stréhli Ildikó kétszer is sikerrel szállt szembe a legyőzhetetlennek hitt betegséggel, a mellrákkal. A 37 éves Stréhlinél először 1995-ben diagnosztizálták a gyilkos kórt: az orvosok azonnali kemoterápiát és sugárkezelést javasoltak. Stréhli a gondos ápolásnak köszönhetően tünetmentessé vált, és mindenki azt hitte, hogy ezzel véget ért a rémálom. Három évvel ezelőtt azonban ismét rákos sejtburjánzást mutattak ki a szervezetében: ekkor az orvosok mindkét mellének eltávolítása mellett döntöttek. A műtét után egy hónappal jelentette be a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB), hogy a téli játékok műsorára felkerül a női bobverseny is. A jelenleg Park Cityben élő versenyző határozottan állítja: a sport és az olimpiai játékokon való részvétel lehetősége adott erőt ahhoz, hogy túlélje a történteket. „A betegségem megtanított arra, hogy túllépjek a korlátokon. Az életet a maga teljességében kell megélni, és mindig a kitűzött cél elérésére kell törekedni. Számomra a bobozás adott erőt a túlélésre” – mondta Stréhli.KATONÁS ÜZENET. Az olimpia szelleme elérte a háború dúlta Afganisztánt is: az al-Kaida terrorszervezet ellen harcoló amerikai katonák videoüzenetekkel szurkolnak az aranyérmekért küzdő honfitársaiknak.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?