Micsoda mámor: a DAC óriási izgalmak közepette, tíz emberrel legyőzte a Slovant

Először kapott ki a bajnokságban a pozsonyi Slovan: a DAC Vida Kristopher góljával bravúrosan legyőzte a már bajnok égszínkékeket a labdarúgó Fortuna Liga rájátszásának 6. fordulójában. A DAC fél óráig emberhátrányban játszott, fővárosiak tizenegyest is rúghattak, de Jedlička hárított.
Bőd Titanilla

2019. április 27. 17:33

dac
- Somogyi Tibor felvétele

A mérkőzés előtt köszöntötték a csapatkapitány Tomáš Hukot, akinek ez volt a 100. bajnokija DAC-színekben.

A hazai drukkerek a hagyományokhoz híven elénekelték a meccs előtt a Nélküledet, a Slovan-drukkerek pedig azonnal rákezdtek a magyarellenes rigmusokra.

A már bajnok Slovan előtt adódott az első helyzet, Sporar lőtt kapufát a 7. percben. A DAC részéről előbb Divkovic próbálkozott, majd Davis ívelt egy szabadrúgást Greif kezébe.

A 14. percben egy gyors Slovan-kontra végén Huk mentett. A DAC védelmének a bal oldalán Davis a pálya sarkában egyfolytában csúszkált, többször kijátszották. Csavrics lapos passza után Moha állt közel a gólszerzéshez, de a labda centikkel elkerülte a kaput.

Mindkét oldalon voltak támadások, de komolyabb gólveszély nélkül. Az első félidő ráadásában Koné az ellenfél térfelén labdát vesztett, megindult belőle a Slovan, Moha már Jedličkát is átemelte, de a labda a kapu mellé ment.

A szünetben Hyballa lecserélte a túlpörgött Kalmárt és a lassúnak tűnő Davist, helyettük Davis és Šatka állt be.

A második félidőt nagyon aktívan kezdte a DAC, az 55. percben pedig erőfeszítéseiket siker koronázta – Vida Máté jobb oldali beadása után Divkovic sarokkal tette tovább a labdát, Vida Kristopher érkezett – 1:0.

Négy perccel később jött a dráma, Koné a tizenhatoson belül lerántotta ellenfelét, a bíró kiállította és tizenegyest ítélt, Sporar tizenegyesét azonban Jedlička kivédte!

A másik oldalon Bajric szabálytalankodott Vida Kristopherrel szemben, a hazai drukkerek ezért is pirosat követeltek, de csak a sárga villant. Ronan szabadrúgása pedig elkerülte Greif kapuját.

Góllövők: Vida K. (55.).

Sárga lap: Kalmár, Jedlička, Divkovic, ill. Rabiu, Bajric, Nono.

Piros lap: Koné (59., DAC).

Játékvezető: Ziemba, 11 820 néző.

DAC: Jedlička – Koštrna, Huk, Koné, Davis (46. Šatka) – Ronan, Vida M., Kalmár (46. Herc) – Čmelík (82. Bednár), Divkovic, Vida K.

SLOVAN: Greif – Apau, Guzmics, Bajric, Szuhockij (80. Nono) – Ljubicic – Csavrics, Drazsics, Rabiu (67. Rafael), Moha – Sporar.

Elképesztően felpörgött a meccs, a DAC-játékosok csúsztak-másztak, egy bátor hazai kontra végén Herc kapkodta el a helyzetet. Čmelík helyenként már fáradt, de egy az egy elleni párharcokban azért megmutatta a tudását. Divkovic egy távoli lövéssel próbálkozott, de Greif lehúzta a labdát.

Egyre idegesebb lett a hangulat, Ljubicic kezezését a bíró szó nélkül hagyta, Hyballa őrjöngött a pálya szélén, ő kapott figyelmeztetést.

Az utolsó nyolc percre a teljesen kifáradt Čmelík helyett Bednár állt be. A DAC állta a sarat tíz emberrel is, bár az utolsó percekig volt min izgulni.

A végén viszont a sárga-kékek örülhettek, mámorosan tombolt a MOL Aréna.

GALÉRIA: Megérkeztek a Slovan drukkerei Dunaszerdahelyre

2019. április 27. 15:14

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.