Mészárlás Madridban

Mind a négy bajnokesélyes idegenben győzött: a Barcelona lemészárolta az Atléticót.
Kezdjük egy jubileummal: 15 éve annak, hogy a Barcelona a BEK-döntőjében legyőzte a Sampdoriát, s ezzel a klubtörténet egyik legnagyobb sikerét érte el.

Kezdjük egy jubileummal: 15 éve annak, hogy a Barcelona a BEK-döntőjében legyőzte a Sampdoriát, s ezzel a klubtörténet egyik legnagyobb sikerét érte el. A Johan Cruijff vezette csapat (Zubizarreta, Koeman, Bakero, Guardiola, Michael Laudrup, Sztoicskov...) a holland Ronald Koeman hosszabbításban lőtt bombagóljával nyert a Pagliucával, Kataneccel, Viallival és Mancinival felálló Samp ellen (tréner: Vujadin Boskov).

Rég volt, szép volt: a Barca a múlt heti, Betis elleni hazai betli után győzelmi kényszerrel lépett pályára Madridban az Atlético ellen, s egy újabb botlás azt jelentette volna, hogy a bajnoki álmok tényleg csak álmok maradnak. Nem volt túl lelkesítő a katalánok számára az a tudat sem, hogy az 1999/2000-es szezontól nem tudtak nyerni a Vicente Calderón stadionban. Az előjelek azt sugallták, hogy egy éhes Atlético vár majd a Barcára: az európai kupaszereplésre hajtó piros-fehérek az előző körben idegenben rúgtak négy gólt a bajnokság legjobb védelmével rendelkező Getafe csapatának.

Gellert kapott Eller

Vasárnap este a zuhogó esőben 38. percig állták a sarat a Barca ellen, akkor viszont Edmilson kiiktatta a játékból Maniche-t (rátaposott a földön fekvő portugál lábszárára, akit le kellett cserélni). A Barca gyorsan kihasználta a hazaiak zavarát: a lesen lévő Eto’o átadása után Messi megszerezte a vezetést a címvédőnek. A zuhogó esőt onnantól kezdve égszakadás váltotta fel: a Barca gyors egymásutánban lövöldözte a gólokat az anyátlan madridiaknak (a hat gól mellett Ronaldinho a kapufát, Eto’o a felső lécet találta el). Az Atlético védelmét nem tudta felrázni a téli sztárigazolás, a brazil Fabiano Eller sem: a 29 éves középhátvéd januárban érkezett az Internacional Porto Alegre csapatából, amellyel tavaly a klubvilágbajnokság yokohamai döntőjében legyőzte a Barcát. Most Eller a meccset sem fejezte be, a 72. percben megkapta második sárga lapját.

A mérkőzés előtt internetes fórumokon az Atlético drukkerei még azt írták, nem bánják majd, ha kikapnak a Barcelonától, csak ne a Real Madrid legyen a bajnok. A hat gól azonban nekik is sok(k) volt: az utolsó negyedórára az 55 ezres közönség alig negyede maradt a stadionban.

Az élboly

A tabella első helyén azonban továbbra is a Real Madrid áll, amely 2:0-ás vezetést engedett ki a kezéből a Huelva otthonában, de – akárcsak egy hete az Espanyol ellen – az utolsó másodpercekben mégiscsak megszerezte a győztes gólt (a hátvéd Roberto Carlos révén).

Kiheveri-e az UEFA-kupa megnyerése utáni éjszakai fieszta fáradalmait a Sevilla? Jelentjük: kiheverte. Pedig a Deportivo a 73. percben megszerezte a vezetést, de hiába, a Sevilla a hajrában fordítani tudott (Kanouté 20. gólját szerezte).

Nyolc győztes hazai meccs után kikapott a Mallorca, s ennek a Valencia drukkerei örültek csak igazán: Quique Sanchez Flores csapata Joaquín utolsó percben szerzett góljával versenyben maradt a bajnoki címért.

A bajnokesélyesek közül a Barca sorsolása tűnik a legjobbnak (Getafe otthon, Espanyol otthon, Gimnastic idegenben), a Sevilláé a legnehezebbnek (Zaragoza otthon, Mallorca idegenben, Villarreal otthon).

Tébolyda az alsóházban

Az alsóházban is hasonlóan izgalmas finis várható, a San Sebastian 0:1-es félidő után 3:1-re verte a zsinórban ötödször veszítő Celta Vigót (Kovacsevics a második félidő 24. másodpercében betalált). A baszkok így egy pontra megközelítették az ugyancsak baszk Bilbaót, amely hiába lőtt három gólt Zaragozában (Aduriz-tripla), 4:3-ra kikapott. Amin persze nem kell csodálkozni: a Bilbao áprilisban négyet lőtt idegenben a Santandernek, s még az sem volt elég a pontszerzéshez (4:5).

Nehéz helyzetben van a Levante is, amely otthon kapott egy négyest az Osasunától: a három gólt szerző Soldado a 64. percben a félpályáról emelte át a kapust.

A Betis Sevillát pedig valaki értesíthetné, hogy a hárompontos rendszerben a döntetlen nem kifizetődő: a sevillai zöld-fehérek utóbbi 14 bajnokijának mérlege: 1-10-3. (gj)

PRIMERA DIVISIÓN, 35. FORDULÓ, EREDMÉNYEK

4 Atlético Madrid–Barcelona 0:6, 39. és 80. Messi, 44. Zambrotta, 45. Eto’o, 58. Ronaldinho, 90. Iniesta; kiállítva: 72. Eller (A); 55 000 néző.

4 Recreativo Huelva–Real Madrid 2:3, 74. Vazquez (11-es), 86. Uche, ill. 9. Robinho, 54. Van Nistelrooy (11-es), 91. Roberto Carlos; 20 092.

4 Deportivo La Coruna–FC Sevilla 1:2, 73. Bodipo, ill. 76. Renato, 83. Kanouté; 12 000.

4 Levante–Osasuna 1:4, 44. Descarga, ill. 18., 32. és 64. Soldado, 45. R. Garcia; kiállítva: 5. Molina (L); 21 294.

4 Espanyol–Getafe 1:5, 4. Corominas, ill. 8. Casquero, 42. és 71. Manu del Moral, 55. Pulido, 65. Guiza; 20 200.

4 Real Sociedad San Sebastian–Celta Vigo 3:1, 46. Kovacsevics, 51. Savio, 77. Rekarte, ill. 20. Gustavo Lopez; 27 015.

4 Villarreal–RSantander 2:1, 19. Tacchinardi, 58. Cani, ill. 65. Felipe Melo; 15 000.

4 Zaragoza–Athletic Bilbao 4:3, 16. D. Milito, 19. Diogo, 37. S. Garcia, 45. Murillo (öngól), ill. 35., 74. és 78. Aduriz (a másodikat 11-esből); 25 000.

4 Real Mallorca–Valencia 0:1, 90. Joaquin; 18 000.

4 Betis Sevilla–Gimnástic Tarragona 1:1, 92. Xisco, ill. 89. Portillo (11-es); kiállítva: 89. Vogel (B); 35 000.

KÖVETKEZIK (TIPPÜNK)

Május 26., szombat: Real Madrid–Deportivo (3:0), Barcelona–Getafe (2:1).Május 27., vasárnap: Tarragona–Atlético (1:1), Celta Vigo–Betis Sevilla (2:1), Osasuna–San Sebastian (2:1), Santander–Levante (2:1), Bilbao–Mallorca (2:1), Huelva–Espanyol (2:0), Valencia–Villarreal (0:0), Sevilla–Zaragoza (1:0).