Megszakadt az Arsenal veretlenségi sorozata

Angliában megstzakadt az Arsenal két sorozata: 30, illetve idegenben 24 meccsig tartó veretlenségi szériának lett vége! Seaman ezúltal ugyan potyagólt nem kapott, de ő sem tudta megmenteni csapatát a vereségtől. Alan Shearer ugyan 300. és 301.

Angliában megstzakadt az Arsenal két sorozata: 30, illetve idegenben 24 meccsig tartó veretlenségi szériának lett vége! Seaman ezúltal ugyan potyagólt nem kapott, de ő sem tudta megmenteni csapatát a vereségtől. Alan Shearer ugyan 300. és 301. gólját lőtte az angol bajnokságban, de a Newcastle így is a rövidebbet húzta. Németországban a Bayernon kívül a az élcsapatok győzelem nélkül maradtak. A bajorok Rostockban több játékosukat is pihentették a szerdai milánói BL meccs előtt, de így is begyűjtötték a három pontot. Gólokban gazdag meccset láttak a nézők Hannoverben, ahol az utolsó precekben Bobic mentette meg a pontot a hazaiaknak. A „magyar” rangadón a Hertha győzött a Cottbus ellen. Elképesztő izgalmakat hozott az Internazionale–Juventus meccs végjátéka. A 90. percben Del Piero vezetést a Juvénak. A hazaiak hálóőre Toldo azonban el#remerészkedett az utolsó szögletrúgáshoz és a 96. percben kiegyenlített!

ANGLIA – 10. forduló: Blackburn– Newcastle 5:2, góllövők: Dunn (5., 8.), Taylor (55., 74.), Griffin (65. – öngól), illetve Shearer (36., 48.); Everton–Arsenal 2:1, g.: Radzinski (22.), Rooney (90.), ill. Ljungberg (8.); Fulham–Manchester Utd. 1:1, g.: Marlet (35.), ill. Solskjaer (62.); Leeds–Liverpool 0:1, g.: Diao (66.); Manchester City–Chelsea 0:3, g.: Zola (69., 84.), Hasselbaink (85.); Sunderland–West Ham 0:1, g.: Sinclair (23.); West Bromwich–Birmingham 1:1, g.: Roberts (87.), ill. Moore (86. – öngól); a hazaiaknál Bališ végigjátszotta a meccset, Charlton–Middlesbrough 1:0; Tottenham–Bolton 3:1.

FRANCIAORSZÁG – 11. forduló: Lyon–Auxerre 3:0, góllövők: Juninho (36., 50., 76.); Sochaux– Bordeaux 2:0, g.: Pagis (33., 52.); Bastia–Le Havre 3:1, g.: Mendy (1.), Maurice (3.), Gourvennec (58.), ill. Fauconnier (63.); Guingamp–Montpellier 3:1, g.: Moullec (40.–öngól), Roux (61.), Eloi (69.), ill. Rouviere (54.); Lens– Ajaccio 1:1, g.: Sibierski (83.–11-esből), ill. Alicarte (38.); Monaco– Lille 1:1, g.: Giuly (66.), ill. Moussilou (69.); Nantes–Nice 0:0; Sedan–Rennes 1:3, g.: Oulida (88.), ill. Piquionne (40.), Maoulida (66.), N`Diaye (70.); Troyes–Paris SG 1:2, g.: Saifi (18.), ill. Cardetti (3.), Ronaldinho (8.).

NÉMETORSZÁG – 9. forduló: Leverkusen–Kaiserslautern 1:0, góllövő: Brdaric (19.); Dortmund–Bielefeld 0:0; Cottbus–Hertha 0:2, g.: Marcelinho (22.), Alves (44.); a hazaiaknál Lőw végigjátszotta a meccset, Miriutát a 79. percben cserélték le, a berlinieknél Király végig a kapuban volt, Dárdai a 71. percben lépett pályára, Hamburg –Mönchengladbach 1:0, g.: Meijer (47.); a vendégeknél Demo a 32. perctől játszott, Hannover–Bremen 4:4, g.: Bobic (81., 83.), Krupnikovics (6.), Idrissou (39.), ill. Verlaat (10.), Ailton (52.), Charisteas (60.), Micoud (67.); a vendégeknél Lisztes a 86. percig játszott, Rostock–Bayern 0:1, g.: Ze Roberto (73.); 1860 München–Schalke 3:0, g.: Lauth (60., 76.), Schroth (80.); Bochum–Wolfsburg 4:2, g.: Christiansen (5.), Fahrenhorst (56.), Freier (58.), Hashemian (82.), ill. Klimowicz (6.), Ponte (37.); Nürnberg–Stuttgart 1:2, g.: Jarolím (43.), ill. Kurányi (80.), Ama-natidisz (84.).

OLASZORSZÁG – 5. forduló: Empoli–Roma 1:3, g.: Di Natale (76.), illetve Emerson (31.), Candela (34.), Tommasi (90.); Inter–Juventus 1:1, g.: Toldo (96.), ill. Del Piero (90.–11-esből); Atalanta–Milan 1:4; Bologna–Brescia 3:0; Como– Piacenza 1:1; Lazio–Perugia 3:0; Torino–Chievo 1.0; Udinese–Reggina 1:0.

SPANYOLORSZÁG – 6. forduló: Villarreal–La Coruna 3:1; Santander– Real Madrid 2:0, g.: Regueiro (40.), Munitis (52.); Atl. Madrid–Valencia 1:1; B. Sevilla–Mallorca 0:1.

AUSZTRIA – 14. forduló: Admira– Ried 1:1; Pasching–Rapid 2:0; Austria–Salzburg 0:0; GAK–Kärnten 2:0; Bregenz–Sturm 3:0.

CSEHORSZÁG – 11. forduló: Sparta–Žižkov 2:0; Č. Budějovice–Jablonec 4:1; St. Město–Zlín 3:1; Bohemians–Olomouc 0:0; Brno–Hradec Králové 0:0; Liberec–Blšany 3:1; Teplice–Příbram 2:0. (dut)