Magabiztos listavezető

Pozsony. Kéthetes szünet után tegnap kora este a 36. forduló négy mérkőzésével folytatódott a jégkorong Extraliga alapszakasza. A Košice–Slovan rangadót ma 17 órától játsszák, és élőben közvetíti az STV 2. Az éllovas trencséniek nehezen lendültek bele Liptószentmiklóson, ám aztán rákapcsoltak és könnyedén nyertek.

Pozsony. Kéthetes szünet után tegnap kora este a 36. forduló négy mérkőzésével folytatódott a jégkorong Extraliga alapszakasza. A Košice–Slovan rangadót ma 17 órától játsszák, és élőben közvetíti az STV 2. Az éllovas trencséniek nehezen lendültek bele Liptószentmiklóson, ám aztán rákapcsoltak és könnyedén nyertek. Sok borsot törtek a poprádiak a zólyomiak orra alá, azonban az utolsó harmadban az esélyesebb vendéglátók kerekedtek felül (Török egy perc alatt két gólt ütött!).

L. MIKULÁŠ–TRENČĺN 2:7 (2:2, 0:3, 0:2), gólütők: Školiak (16.), Trochta (19.), illetve Sivák (11.), Kováčik (20., 60.), Kráľ (27.), Melichárek (28.), Hanzal (39.), Zlocha (59.); 1600 néző.

ZVOLEN–POPRAD 4:2 (1:1, 1:1, 2:0), gólütők: Weissmann (18.), Kowalczyk (30.), Török (46., 47.), illetve R. Tomas (2.), Hvila (39.); 3000 néző.

ŽILINA–SKALICA 2:2 (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0), gólütők: Kramný (39.), Šafárik (54.), illetve Višňovský (38.), Oremus (47.); 1500 néző.

MARTIN–SP. N. VES 3:1 (3:0, 0:1, 0:0, gólütők: Sýkora (2.), Šimurda (9.), Mucha (15.), illetve Fábry (37.); 2500 néző.

10. Sp. N. Ves 36 3 5 28 56:157 13

Vasárnap bonyolítják le a 37. felvonás találkozóit: Martin–Žilina, Zvolen–Sp. N. Ves, Košice–Poprad, L. Mikuláš–Slovan, Skalica–Trenčín. Valamennyi mérkőzésen 17 órakor indul útjára a korong. (r-zsi)