Kozlík: „Leírhatatlan ez az érzés”

<p>Elképesztő mérkőzésen, utolsó erőtartalékaikat mozgósítva a komáromi kosarasok 67:63-ra győztek a nyitraiak elleni playoff-negyeddöntő hatodik találkozóján, s ezzel a sorozatot 4:2-re nyerve bejutottak az extraliga elődöntőjébe.</p>

„Ez abszolút euforikus, ez csodálatos, ezek az érzések leírhatatlanok... Egy ennyire kiegyenlített sorozat, egy igen komoly játékerőt képviselő ellenfél... Hihetetlenül fáradt vagyok, örülök, hogy egy kicsit pihenhetünk... és igen-igen várjuk az elődöntőt... és elképesztően hálásak vagyunk mindenkinek, aki itt szurkolt nekünk a csarnokban...” – nyilatkozta lapunknak a szavakat keresve Marek Kozlík, a komáromiak csapatkapitánya. Még mintegy negyed órával a meccs után is ömlött róla az izzadtság, mivel csapattársaihoz hasonlóan mindent kiadott magából. Koncentráció és fegyelemAz igazsághoz hozzátartozik, hogy a komáromiak maguknak nehezítették meg az egyébként is jó erőkből álló nyitraiak elleni szerda esti meccset: playoff-beli rossz szokásukhoz híven hazai pályán megint átaludták az első negyedet, 2:14-et (7. perc), 5:17-et (9. perc) és 7:19-et (10. perc) is mutatott az eredményjelző.„Ez koncentráció és annak kérdése, hogy a fiúk mennyire fegyelmezettek a játék során. Például a legutóbbi nyitrai meccsen ez mind a terveknek megfelelő volt, így végig vezetve nyertünk is. Most pedig mintha a játékosok úgy léptek volna pályára, hogy a nyitraiak megverik saját magukat, de ez sosincs így” – magyarázta érdeklődésünre František Rón, az MBK Com Therm vezetőedzője. A folytatásban már voltak fellángolások hazai részről, de egy-egy bravúros hárompontost vagy labdaszerzést szinte azonnal „ellensúlyozott” egy fölösleges labdavesztés, elkapkodott támadás, így félidőben 37:27-re vezettek a nyitraiak, akik annak tudatában kosaraztak, hogy a sorsdöntő hetedik meccs kivívásához nyerniük kell. Frenetikus hajrá„Nem fogunk mi szombaton Nyitrára menni” – bizakodott a szünetben az egyik komáromi drukker, majd látva, hogy környezete szemlesütve hallgat, kissé bizonytalanul hozzátette: ugye? Rón edző azonban határozott volt. „Tudtam, hogy ha az első félidő végére fel tudunk kapaszkodni úgy tízpontnyira, még lesz esélyünk.” Az 53 éves szakember nem tévedett: a harmadik negyedben a komáromiak már lőtávolba kerültek (46:50), a 35. percben pedig a – mérkőzésen először – a vezetést is átvették, elsősorban hihetetlen küzdőszellemüknek köszönhetően. Sinisa Bilic és Kozlík sem ismert elveszett labdát, a közönség tombolt, és a végletekig kiélezett hajrában (amikorra a nyitraiak két palánk alatti embere, Lošonský és Nuhanovic is kipontozódott), 16 másodperccel a vége előtt egy labdaszerzést követően biztossá vált a tavalyi ezüstérmes győzelme (67:63). Még a nyugodtabb edzők közé tartozó Rón is erőteljes karatemozdulattal csapott a levegőbe... Az Inter következik„Ma a nyitraiak nekünk ugrottak, és két centerükkel sokáig nem tudtunk mit kezdeni. A második félidőben már csak emberfogással próbálkoztunk védekezésben, és agresszívebbek lettünk. Viszonylag gyorsan felzárkóztunk, de hogy a végén mi döntött? Talán az, hogy Maj Kovacevic egy elképesztő hármast dobott be 62:64-nél (egy nyitrai játékos dobás közben hátulról rántotta meg a megtántorodó szlovén kosaras kezét – a szerk. megj.), a nyitraiak pedig ekkortól görcsössé váltak” – értékelt Rón. A komáromiak ezzel 4:2-re nyerték az extraliga negyeddöntős sorozatát, és zsinórban harmadszor kerültek be a legjobb négy közé. Az elődöntőben a tavalyi finálé visszavágójaként a bajnok Interrel találkoznak. Az első meccs jövő pénteken lesz Pozsonyban.