Katonák vezetik a mezőnyt

Pozsony. Új listavezetője van a bajnokságnak: mivel a katonák idegenben legyőzték az addigi első Ličartovcét, s átvették a vezetést a tabellán, jobb gólkülönbséggel előzik meg a rimaszombatiakat. A sokáig veretlen, és legyőzhetetlennek hitt Ličartovce lecsúszott a harmadik helyre. Rangadó volt Dunaszerdahelyen, a hazaiak döntetleneztek a szenciek ellen. A Devín–Dubová (1:1) mérkőzést már pénteken lejátszották.

Tömörülés a vendégek kapuja előtt a DAC–Senec dél-szlovákiai rangadónÖrzsik Ödön felvételeDAC–SENEC 1:1 (0:0). Góllövők: Kozák (60.), ill. Juričkovič (93.). Játékvezető: Hrčka, 1140 néző. Sárga lap: Sováb, Bognár, Kováč, Kozák, ill. Guldan. Gyenge játékot hozott a dél-szlovákiai derbi, jobbára a mezőnyben pattogott a labda, a kapuk csak elvétve kerültek veszélybe. Jóval aktívabbak voltak a hazaiak, a vendégek nem nagyon erőltették a támadásokat. Az első játékrészben kevés említésre méltó esemény történt. Fordulást követően is folytatódott a dunaszerdahelyi fölény, s a 60. percben vezetést szerzett a DAC: Kováč ívelt beadása után Kozák a hálóba bombázott. Ezután tovább növelhették volna előnyüket a csallóköziek, de Kozák és Veselý próbálkozását hárította Kollár kapus. A hajrában Németh beadásáról lemaradtak a csatárok, majd a jól játszó Kozák az oldalhálóba lőtt. Már szinte mindenki elkönyvelte a sárga-kékek sikerét, amikor a rájátszásban, fél perccel a befejezés előtt Volf bedobását követően elméláztak a hazai védők, s a csereként beállt Juričkovič a hálóba fejelt. A látottak alapján a DAC feltétlenül győzelmet érdemelt volna. (sz. z.)

RIM. SOBOTA–FC NITRA 1:0 (0:0). Góllövő: Teplanský (57.). Játékvezető: Chládek, 900 néző. Sárga lap: Teplanský, ill. Kostoláni. Mindkét csapat támadó felfogásban futballozott, ezért érdekes, s izgalmas volt a mérkőzés. Szünetig a nyitrai Kušpál szerezhetett volna vezetést, a hazaiak részéről Machado szalasztott el gólszerzési alkalmat. Térfélcsere után a vendégek irányították a találkozót, de gólt a hazaiak lőttek, Teplanský fejese talált utat a hálóba.

LIČARTOVCE–DUKLA B. BYSTRICA 0:2 (0:1). Góllövők: Škuta (4.), Kentoš (47.). Játékvezető: Bereník, 1600 néző. Sárga lap: Kiss, Šinglár, ill. Svintek, Škuta. A forduló slágermérkőzésen balszerencsésen vég-ződött a hazaiak számára. Szinte az egész mérkőzés folyamán nyomasztó fölényben futballoztak, de nem tudtak ebből profitálni. A katonák elsősorban taktikailag nyújtottak kiválót, figyelmesen és keményen védekeztek, s két gyors ellenakciót góllal fejeztek be.

ČAŇA–TOPOĽČANY 0:0. Játékvezető: Tomčík, 600 néző. Kiegyenlített játékot hozott a jó színvonalú találkozó, amelyen a hazaiak játszottak fölényben, de hiába dolgoztak ki több gólhelyzetet, nem tudták azokat gólra váltani. A legnagyobb Kostelník előtt adódott, a tizenhatos vonaláról teljesen tisztán állva nem találta el a kaput.

PODBREZOVÁ–SENICA 3:0 (0:0). Góllövők: Pelegrin (47., 75.), Olejník (87.). Játékvezető: Papuča, 1100 néző. Piros lap: Olejník (90.), ill. Partel (72.). Csak az első félidőben csak az utolsó öt perc volt izgalmas, amikor három óriási helyzetet hagytak ki a hazaiak. Szünet után már több szerencséjük volt.

V. LEVÁRE–HUMENNÉ 1:2 (0:1). Góllövők: Fábri (50.), ill. Šamo (25.), Ondík (62.). Játékvezető: Vlk, 400 néző. Nagyon gyenge teljesítményt nyújtottak a hazaiak, s a vendégeknek nem okozott gondot, hogy megszerezzék a három pontot, jóval nagyobb arányban is nyerhettek volna, de Kostoláni kapus kiválóan védett.

SLOVAN B–PREŠOV 0:1 (0:1). Góllövő: Pončák (41.). Játékvezető: Jaška, 150 néző. Piros lap: Jakubko (38.), Prešov. Az első félidőben jobbak voltak az eperjesiek, s ezt egy góllal bizonyították. A kiállítás után feljöttek a hazaiak, de képtelenek voltak gólt rúgni.

16. V. Leváre 12 1 2 9 8:24 5

A következő forduló mérkőzéseit október 26-án, szombaton 14.00 órakor rendezik: Senec–Rim. Sobota, B. Bystrica–DAC, Humenné–Li-čartovce, Dubová–V. Leváre, Topoľ-čany–ŠKP Devín, Senica–Čaňa, Pre-šov–Podbrezová, Nitra–Slovan B.