Jágr már harmadik a listán, anaheimi remeklés

<p>Sorozatban tizedik mérkőzését is megnyerte az Anaheim Ducks az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL), míg a 44 éves Jaromir Jagr megszerezte 1850. pontját, amivel beérte az örökrangsor harmadik helyén Gordie Howe-t.</p>

A Florida Panthers cseh csatára előtt a sorban már csak Wayne Gretzky (2857) és Mark Messier (1887) áll.    Az Anaheim csütörtökön 5-1-re győzött az Arizona Coyotes vendégeként, ezzel klubcsúcsot állított be. Corey Perry egy góllal és két gólpasszal járult hozzá a sikerhez. Az ellenfél megszakítás nélkül hetedszer kapott ki.     Az előző idényben döntős Tampa Bay Lightning is klubcsúcsot ért el azzal, hogy sorozatban nyolcadik alkalommal nyert, ezúttal az Ottawa Senators volt az áldozat.     A Pittsburgh Penguins a második harmad hajrájában bő két perc alatt háromszor betalált a New York Rangersnek, amelynek svéd sztárkapusa, Henrik Lundqvist dühében felborította a kaput.     A Calgary Flames sorozatban hetedszer kapott ki, így - mivel az Edmonton Oilers Cam Talbot kapus vezérletével győzött Philadelphiában 4-0-ra - visszacsúszott a Nyugati főcsoport utolsó helyére. A Buffalo Sabres legutóbb 12 mérkőzéssel ezelőtt, 1996. március 15-én nem szerzett pontot otthon a Flames ellen.    A Winnipeg megszakítás nélkül hatodik hazai csatáját bukta el.    A New Jersey Devils előbb egyenlített, majd a hosszabbításban győzött Nashville-ben, így megszakadt a Predators öt meccses sikerszériája. Ezzel együtt a hazaiak sorozatban 11. találkozójukon szereztek pontot, ami klubcsúcs. Eredmények:Arizona Coyotes-Anaheim Ducks 1-5Ottawa Senators-Tampa Bay Lightning 1-4Pittsburgh Penguins-New York Rangers 4-1Buffalo Sabres-Calgary Flames 6-3Philadelphia Flyers-Edmonton Oilers 0-4Winnipeg Jets-New York Islanders 3-4, hosszabbítás utánNashville Predators-New Jersey Devils 4-5, hosszabbítás utánBoston Bruins-Chicago Blackhawks 4-2Toronto Maple Leafs-Minnesota Wild 1-2Colorado Avalanche-Florida Panthers 3-2Vancouver Canucks-San Jose Sharks 2-3Los Angeles Kings-Montreal Canadiens 3-2