Ikszelt a Fradi, még maradt esélye a továbbjutásra az EL-ben

Egy tizenegyest elhibázott, egyet pedig belőtt a Ferencváros az Espanyol Barcelona ellen a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 5. fordulójában, a 98. percben kapott góllal azonban meg kellett elégednie a 2:2-es döntetlennel.
Orosky Tamás

2019. november 28. 21:07

fradi
- Fotó: MTI

A ferencvárosi B-közép szokásához híven nagyszabású élőképpel üdvözölte a kedvenceket, ezúttal a „Budapest“ felirat rajzolódott ki a kapu mögötti lelátón, fekete alapon zöld-fehér színekben.

A Grouapama Aréna pályáján is csak az a két szín volt megtalálható, a Fradi tiszta fehérben, a vendég Espanyol – kék-fehér klubszínek ide vagy oda – mélyzöldben játszott.

A Ferencvárosnak a továbbjutási esélyei reális életben tartásához nagyon kellett a győzelem, ennek fényében erősen is kezdtek, előbb Boli, majd 20 méterről Varga Roland veszélyeztetett.

A már továbbjutott spanyolok viszont a várakozásoknak megfelelően a B-csapatukat szerepeltették, a hétvégi, Getafe elleni bajnokihoz képest 9 helyen változott meg a kezdőcsapat a Fradi ellen. Igaz, így is ott volt a pályán például a Real Madridot is megjárt Esteban Granero.

Neki sem lehetett panasza az időjárásra, az egész napos zuhé után ideálisnak mondható, eső nélküli körülményekben fociztak a csapatok. Habár az egyik barcelonai kollégára nézve (vastag téli szövetkabát, a nyakán kétszer körbetekert sál, pokróc, mégis a hidegtől vacogó és folyamatosan rángatozó lábak) már nem is tűnt olyan biztos,nak, hogy jó ötlet volt a kesztyűt a sajtószobában hagyni…

Mindezt volt idő elmesélni, mivel nem sok izgalom történt a pályán, hangzana el ilyenkor a tévékommentátori klisé. Egészen a 22. percig ezt nem lehetett cáfolni – akkor viszont egy Isael-szabadrúgás után a kapufáról kipattanó labdát Sigér vágta az Espanyol kapujába – 1:0.

A válasz a 30. percben érkezett, Pipa kevergetett a tizenhatoson belül, visszapasszolta a labdát, Melendo megpattanó lövését pedig a másik oldalra eldőlő Dibusz nem védhette – 1:1.

A gyors gólváltás után ismét inkább küzdelmes volt a meccs, mint látványos.

A második félidő egy Sigér-helyzettel indult, aki szöglet után pöckölt bele a labdába, amely centikkel hagyta csak el a kapufát. A zöld-fehérek egyre inkább átvették a meccs irányítását, de nagyobb helyzetbe csak a 65. percben kerültek, Boli éles(ebb) szögből fölé lőtt. A 72. percben óriási rövidzárlat keletkezett a Fradi védelmében, az Espanyol csatára azonban annyira meglepődött, hogy az ötösön belül csak Dibusz áll vele szemben, hogy a kapusba lőtt. Utána pedig Lovrencsics egészen elképesztő módon azt hitte, az ellenfél kapujánál van, és „befejezte“ a támadást, az FTC szerencséjére gurítása mellé ment, így csak szöglet következett.

Hasonló hajmeresztő dolog a másik oldalon is adódott, a 75. percben – miközben a labdáért senkitől sem háborítatva, pár méterrel odébb Lopez kapus ugrott fel – a középső védő, Vila lekönyökölte Bolit. A megítél büntetőt azonban Isael a kapsuba vágta. „Ezt még nagyanyám is kivédte volna“ – mérgelődőtt egy szurkoló a lelátón.

Isael a 89. percben jóvátette hibáját, bátran utánament egy labdának a tizenhatoson belül, de hátulról elkaszálták – az újabb büntetőt a csereként beállt Škvarka már belőtte – 2:1. A hűvösödő időben félmeztelenre vetkőzött B-középpel a háta mögött a ferencvárosiak azonban nem tudták kibekkelni a ráadás perceit, a 98.-ban egy beadás után Darder fejesével kialakította a 2:2-es végeredményt.

Mivel a csoport másik mérkőzésén a Ludogorec Razgrad 1:1-et játszott idegenben a CSZKA Moszkvával, az utolsó fordulóban a Fradinak Bulgáriában nyernie kellene, hogy továbbjusson az EL tavaszi szakaszába.

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.