Hossa volt a derbi hőse

New York. Az elmúlt hét végén 19 mérkőzéssel folytatódott az NHL. Vasárnapra virradóra bemutatkozott a bajnokságban Ján Lašák, a világbajnok szlovák csapat kapusa, ő a harmincadik szlovák korongozó, aki a 2002/2003-as idényben jégre lépett.

Miroslav Šatan, a Buffalo szlovák csatára veszélyezteti a Minnesota kapujátTASR/AP-felvéteEREDMÉNYEK, PÉNTEK: Tampa Bay–Boston 5:2 (1:0, 1:2, 3:0), gólütők: Andreychuk, Modin 2, St. Louis, Prospal, ill. Goren, Murray. A hazaiak csapatkapitánya Dave Andreychuk belőtte karrierje 602. gólját és az örökranglista 13. helyére került.

Washington–New Jersey 3:2 (1:0, 2:0, 0:0), Konowalchuk, Bondra, Jágr, ill. Langenbrunner, Brilin. A Washington két legnagyobb csillaga, Peter Bondra és Jaromír Jágr 53 másodpercen belül két gólt ütött, s tulajdonképpen ezzel eldőlt a meccs.

Colorado–Philadelphia 1:2 – hosszabbítás után (0:0, 0:0 1:1 – 0:1), Hejduk, ill. Roenick, Desjardins.

Ottawa–Montreal 3:2 – hosszabbítás után (1:0, 0:2, 1:0 – 1:0), Chára, Fischer, Hossa, ill. Perreault 2. Marian Hossa volt a kanadai rangadó hőse, a hosszabbítás 50. másodpercében ő ütötte a győztes gólt, ez volt a 21. találata a szezonban.

Carolina–Atlanta 3:5 (3:2, 0:1, 0:2), Vašíček, Ward, Od Neill, ill. Kovalcsuk 2, Heatley, Štefan, Tapper. Az NHL leggyengébb csapata, az Atlanta az NHL történetében először győzte le ellenfelét. Kiváló teljesítményt nyújtott a fiatal orosz csatár, Ilja Kovalcsuk, aki két gólt ütött és két gólpasszt adott.

Calgary–Toronto 3:4 (1:1, 2:1, 0:2), Buzek, Iginla, Wright, ill. Sundin, Fitzgerald, Höglund 2. Zsinórban ötödször maradt veretlen a Toronto, de ezért valószínűleg nagy árat fizetett, hiszen megsérült a csapatkapitánya, a svéd Sundin.

Florida–Dallas 0:4 (0:1, 0:1, 0:2), Malhotra, Lehtinen 2, Young. A Florida hatodik egymás utáni hazai mérkőzésén sem tudott nyerni.

SZOMBAT: New Jersey–Washington 2:1 – hosszabbítás után (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0), Berglund, Niedermayer, ill. Miller. Egy nappal a washingtoni meccs után ismét találkozott a két csapat, s az „Ördögök” visszavágtak, hosszabbításban megszerezték a két pontot.

Columbus–St. Louis 1:6 (1:1, 0:1, 0:4), Sanderson, ill. Boguniecki, Mellanby, MacInnis, Ručinský, Tkachuk, Nash.

Vancouver–Anaheim 7:3 (3:2, 3:0, 1:1), Bertuzzi 2, Lindgren, Näslund, Cooke, Klatt 2, ill. Kjellberg, Trnka, Rucchin. A Vancouver csapatkapitánya, Markus Näslund megtartotta vezetőpozícióját a góllövőlista élén, ezen a meccsen huszonnegyedszer talált a hálóba, eggyel többször, mint Marián Gáborík.

Phoenix–Philadelphia 4:0 (1:0, 1:0, 2:0), Nagy, Amonte, Langkow, Briere.

Buffalo–Minnesota 3:4 (1:1, 0:1, 2:2), Šatan, Kotalík, Barnes, ill. Gáborík, Kuba, Dowd, Leaksonen. Továbbra is csodálatra méltóan játszik a húszéves Marian Gáborík, aki a meccs első számú csillaga volt, belőtte 23. gólját, és adott két gólpasszt.

Nashville–Detroit 2:4 (0:1, 1:3, 1:0), Johansson, Hartnell, ill. Draper, Devereaux, Avery, Fjodorov. A mérkőzésig a fiókcsapatban játszó Ján Lašák kapus a 28. percben csereként lépett jégre, a cseh Tomáš Vokount váltotta a kapuban, Lašáknak ez volt a negyedik mérkőzése az NHL-ben.

Florida–NY Rangers 1:2 – hosszabbítás után (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1), Ozolins, ill. Dvořák, Kaszparaitisz. Első gólját ütötte a szezonban a lett hátvéd Kasparaitis, méghozzá a hosszabbítás 56. másodpercében.

Edmonton–Toronto 3:2 – hosszabbítás után (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0), Laraque, Reasoner, Marchant, ill. Pilař, Green. A meccs érdekessége volt, hogy Randy Mitton vonalbíró 2000. mérkőzésén szerepelt az NHL-ben.

Atlanta–Boston 0:1 (0:1, 0:0, 0:0), Zamuner. A Boston hat nyeretlen meccs után szerzett újra pontokat.

San Jose–Chicago 3:3 – hosszabbítás után (2:2, 0:1, 1:0 – 0:0), Sundström, Ricci, Cheechoo, ill. Arnason 3. A 23 éves amerikai Arnason 15 perc alatt érte el karrierjének első mesterhármasát, és minden jel arra vall, hogy nem marad trófea nélkül az NHL befejezése után, valószínűleg neki ítélik a legjobb újoncnak járó díjat.

NY Islanders–Carolina 3:0 (2:0, 1:0, 0:0), Parrish, Jasin, Peca. Osgood a hazaiak kapusa pályafutása során 35. mérkőzésén nem kapott gólt.

Pittsburgh–Montreal 3:2 (0:1, 3:0, 0:1), Kraft, Straka 2, ill. Kilger, Rivet. Két év után nyert újra a Pittsburgh kanadai ellenfele ellen. A KANADAI PONTVERSENY ÁLLÁSA: 1. Mario Lemieux (Pittsburgh) 35 mérkőzés, 18 gól, 46 gólpassz, 64 pont; 2. Joe Thornton (Boston) 35-20-28-48; 3. Alekszej Kovaljov (Pittsburgh) 35-19-29-48; 4. Markus Näslund (Vancouver) 37-24-22-46; 5. Todd Bertuzzi (Vancouver) 37-19-22-41; 6. Alekszandr Mogilnij (Toronto) 36-16-25-41; 7. Glen Murray (Boston) 36-18-21-39; 8. Dough Weight (St. Louis) 36-11-28-39; 9. Marian Gáborík (Minnesota) 37-23-14-37; 10. Daniel Alfredsson (Ottawa) 32-12-25-37;...15. Marian Hossa (Ottawa) 35-21-14-35;...18. Pavol Demitra (St. Louis) 32-12-23-35;...44. Žigmund Pálffy (Los Angeles) 29-11-19-30;... 56. Miroslav Šatan (Buffalo) 32-12-16-28;...63. Richard Zedník (Montreal) 35-16-11-27;...83. Peter Bondra (Washington) 34-15-9-24;...88. Ladislav Nagy (Phoenix) 35-9-15-24.

A GÓLLÖVŐLISTA: 1. Markus Näslund 24 gól, 2. Marian Gáborík 23, 3. Marian Hossa 21, 4. Joen Thornton és Ilja Kovalcsuk (Atlanta) 20-20, 5. Alekszej Kovaljov, Janyc Perreault (Montreal), Todd Bertuzzi, Teemu Selänne (San Jose) 19-19. (TASR, SITA)