Hossa mesternégyese

New York. Négy góllal járult hozzá csapata, az Ottawa 8:1-es győzelméhez Marián Hossa az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság legutóbbi játéknapján. A szlovák csatár pályafutása legjobbját produkálta, ráadásul megdöntötte a leggyorsabb klasszikus mesterhármas klubcsúcsát is.

Látványos vetődés. Byron Dafoe hiába nyújtózkodik, Marián Hossa ütőjéről már az üres kapuba csúszhat a korong. Ez volt a szlovák csatár első találata.TASR/AP-felvétel „Az ember nem mindig tudja ellenőrizni, mi is történik körülötte. Ez történt most is. Csak a játékra koncentráltam, és sikerült négy gólt is ütnöm” – jegyezte meg a találkozót követően Hossa. A csatár az első harmadban 7:05 perc alatt talált egymás után a kapuba, megdöntve ezzel a klub történetében vezető Bob Kudelski rekordját. Kudelski még 1993. január tizedikén a San Jose ellen talált be háromszor, de neki 13:48 percre volt szüksége. Az Ottawa 53 pontjával magabiztosan vezeti a Keleti Főcsoportot.

Nem sok hiányzott ahhoz, hogy az Edmonton legyőzze a Minnesotát, ám Carter hiába szerezte meg a vezetést a harmincadik percben, Zjuzin két perccel a mérkőzés vége előtt egyenlített, majd a hosszabbítás ötödik percében Dowd kiharcolta a vendégsikert.

EREDMÉNYEK: Ottawa–Atlanta 8:1 (4:0, 2:1, 2:0), gólütők: Hull, Hossa 4, White, Van Allen, Bonk, illetve Tapper; 19 000 néző.

Calgary–Tamba Bay 4:1 (3:0, 0:0, 1:1), gólütők: Gelinas, Yelle, Iginla 2, illetve St. Louis; 15 000 néző.

Vancouver–Montreal 3:2 (0:0, 3:2, 0:0), gólütők: Allen, Näslund 2, illetve Markov, Zedník; 19 000 néző.

St. Louis–Chicago 1:4 (0:2, 0:2, 1:0), gólütők: Stillman, illetve Karpovcev, Fleury, Calder, Sullivan,; 18 000 néző.

Colorado–Florida 1:4 (0:3, 0:0, 1:1), gólütők: Forsberg, illetve Jokinen, Lance Ward, Kozlov 2; 18 000 néző.

Edmonton–Minnesota 1:2 (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1), gólütők: Carter, illetve Zjuzin, Dowd; 17 000 néző.

San Jose–Dallas 1:3 (0:1, 0:1, 1:1), gólütők: Rathje, illetve Boucher, Arnott, Modano; 18 000 néző.

Los Angeles–Philadelphia 1:4 (0:2, 1:1, 0:1), gólütők: Eloranta, illetve Primeau, Savage, Kallio, Brendl; 19 000 néző. (O–O, SITA)