Győzelem után vereség

Halifax/Sydney. Szlovákia válogatottja lejátszotta két mérkőzését a 20 éven aluli jégkorongozók Kanadában zajló világbajnokságán, s a mérlege: győzelem és vereség.

Halifax/Sydney. Szlovákia válogatottja lejátszotta két mérkőzését a 20 éven aluli jégkorongozók Kanadában zajló világbajnokságán, s a mérlege: győzelem és vereség. Péntek éjjel a Róbert Spišák edző védencei 11:1-re lesöpörték a jégről a fehéroroszokat, ám a második találkozón sima vereséget szenvedtek a címvédő oroszoktól. A szlovák csapat legközelebb ma éjjel, közép-európai idő szerint 23.00 órakor Svájc ellen mérkőzik.

SZLOVÁKIA–FEHÉROROSZORSZÁG 11:1 (3:1, 4:0, 4:0), gólütők: Pohanka, Kokavec 2, M. Lukáč, K. Sloboda 2, Špirko, Valach, Važan, Koložváry, Varga, ill. Grabovszkij. Kiállítások 8:10, emberelőny kihasználása 2:1. A szlovák csapat összeállítása: Chovan (Ševela)–Graňák, Maroň, Maček, T. Slovák, Stehlík, K. Sloboda, Varga–Važan, Koložváry, Špirko– Kokavec, Zágora, J. Sýkora–Lipka, M. Lukáč, Pohanka, Valach. Troliga, S. Saliji. Az első perctől kezdve a szlovák együttes irányította a mérkőzést, s már a 8. percben vezetést szerzett. Később egy percen belül két gólt lőttek a szlovákok, s az ellenfél kapust cserélt. Egyébként a szlovákok ötvenháromszor célozták meg az orosz hálóőr kapuját.

Róbert Spišák, a szlovák csapat edzője: „Mindenki fegyelmezetten hokizott, senki sem követett el lényeges hibát, és ami a legfontosabb, sikerültek az akciók befejezései. Ellenfelünk egyénileg próbált eredményes lenni, keményen helyenként túl keményen játszott, aminek következtében több játékosom is megsérült.”

OROSZORSZÁG–SZLOVÁKIA 4:0 (1:0, 1:0, 2:0), gólütők: Grigorenko (20.), Ancsakov (25.), Poljusin (58.), Perezsogin (59.). Kiállítások 5:4. Harminc másodperccel az első harmad befejezése előtt szerzett vezetést az orosz együttes. Állandó fölényben korongoztak az oroszok, és ha Ševela kapus nem véd olyan kiválóan, már a második harmad során is több gólt kaphatott volna a szlovák együttes. Az orosz hokisok az egész mérkőzés folyamán minden tekintetben felülmúlták ellenfelüket, és a 4:0 nem tükrözi hűen a mérkőzés képét. Ahogy már említettük, a szlovák csapatok Ševela kapus mentette meg a nagyobb arányú vereségtől, a 33 orosz lövés közül 29 esetben hárított. Hogy milyen nagy különbség volt a két csapat játéka között, arról az is tanúskodik, hogy mindössze 16 lövés ment az orosz kapuba.

További eredmények, A-csoport: Svájc–USA 1:3 (1:0, 0:2, 0:1).

1. Oroszország 2 2 0 0 9:1 4

2. Szlovákia 2 1 0 1 11:5 2

3. Svájc 2 1 0 1 5:5 2

4. USA 2 1 0 1 4:6 2

5. Fehéroroszorsz. 2 0 0 2 3:15 0

B-csoport: Kanada–Csehország 4:0 (1:0, 2:0, 1:0), Csehország–Németország 3:0 (0:0, 2:0, 1:0), Finnország–Svédország 3:2 (1:0, 1:2, 1:0).

1. Kanada 2 2 0 0 12:2 4

2. Finnország 2 2 0 0 7:2 4

3. Csehország 2 1 0 1 3:4 2

4. Svédország 2 0 0 2 4:11 0

5. Németország 2 0 0 2 0:7 0