Felemás félidők Komáromban

Komárom. Ismét csalódottan távozott szombaton a komáromi sportcsarnokból a hazai szurkolótábor. Sorozatban ötödik vereségét szenvedte el az MBK Rieker csapata.
MBK RIEKER KOMÁRNO– SPIŠSKÁ NOVÁ VES 58:67 (15:11, 19:11, 9:19, 15:26). Legeredményesebbek: Pivac 15, Fapšo 13, Barisic 12 ill. Madaj és Pešta 16-16.

MBK RIEKER KOMÁRNO– SPIŠSKÁ NOVÁ VES 58:67 (15:11, 19:11, 9:19, 15:26). Legeredményesebbek: Pivac 15, Fapšo 13, Barisic 12 ill. Madaj és Pešta 16-16. Kosárlabdában ritkán fordul elő, de mégis úgy alakult, hogy öt perc játék után 2:2 volt az állás! Mindkét oldalon sok volt a kapkodás, a pontatlanság. Az első félidő után még a tizenkét pontos előny (34:22) optimizmusra jogosította fel a hazai szurkolókat. A második játékrészben az ellenfél nagyon felpörgette a játék ritmusát, a hazaiak pedig védekezésben sok teret hagytak az iglóiak pontszerzőinek. Madaj és Pešta ebben a játékrészben egyaránt 16-16 pontot dobott. A hazai csapat a második félidőben mindössze 24 pontot szerzett, míg az ellenfél negyvenötöt. Az iglói csapat második félidei játékának köszönhetően megérdemelten győzött Komáromban, a hazai csapat pedig csalódást okozott.

Ladislav Štajger, a komáromiak edzője helyett ezúttal a csapat menedzsere, Paulik József értékelte a mérkőzést: „Rosszul védekeztünk, erőtlenül, fegyelmezetlenül, görcsösen játszottunk. Kapkodó, nem előkészített támadásokból nem lehet kidolgozni jó dobóhelyzeteket. A csapat mentségére csak annyit, a sérült Suja és beteg Majoroš hiányát nagyon megéreztük. Az egyiknek a harciasságára, másiknak a ponterősségére nagy szükségünk van.”

Krunoslav Krajnovic, az iglóiak mestere így foglalta össze a meccset: „Katasztrofálisan játszottunk az első félidőben, de a félidei fejmosás segített. A komáromi csapat nagyon kellemetlen ellenfél tud lenni, ezért örülök a győzelemnek.” (kg)

FORDULÓKRÓNIKA

26. forduló: Nitra–Svit 81:70, Hill 27, ill. Bílik 22; Prievidza–Pezinok 65:71, Štorcel 16, ill. Snopko 17; Ko?márno–Sp. N. Ves 58:67, Le?vi?ce–Lučenec 81:80, Ristanovic 20, ill. Bicvic 14; Handlová–D. Kubín 109:70, Smačko 35, ill. Kurilic 31; Inter–Košice 86:68, Pandula, Homola 22-22, ill. Baťka 22.

1. Pezinok 26 20 6 2125:1920 46

2. Inter 26 19 7 2117:2010 45

4. Lučenec 26 16 10 2128:1895 42

3. Sp. N. Ves 26 17 9 2052:1874 43

5. Svit 26 16 10 1987:1930 42

6. Nitra 26 13 13 2103:1988 39

7. Levice 26 13 13 2070:2124 39

8. Handlová 26 12 14 2103:2090 38