EURÓPAI FUTBALLKÖRKÉP

Az Angol Kupa szombati találkozóján döntetlent hozott a Newcastle–Arsenal találkozó, ami azt jelenti, hogy a meccset meg fogják ismételni. Tegnap Middlesbrough 3.0-ra legyőzte az Evertont, a második gólt Németh Szilárd lőtte. A 195. müncheni városi rangadó győztese századszor a Bayern lett.

Az Angol Kupa szombati találkozóján döntetlent hozott a Newcastle–Arsenal találkozó, ami azt jelenti, hogy a meccset meg fogják ismételni. Tegnap Middlesbrough 3.0-ra legyőzte az Evertont, a második gólt Németh Szilárd lőtte. A 195. müncheni városi rangadó győztese századszor a Bayern lett. Hetvenöt percig nem látott jó meccset a telt ház. Csak az utolsó negyedórában volt érdekes a találkozó. Végül az utolsó percben elért Fink fejesgóllal a három pontot a Bayern szerezte meg. A találkozóhoz tartozik, hogy még az első félidőben Tarnat büntetőt hibázott. A Leverkusen mezében Kirsten sem volt eredményes tizenegyesből, de ennek ellenére a Bayer begyűjtötte a három pontot. Az utolsó nyolc évben az a csapat, amely a 26. forduló után az éllen állt, végül megnyerte a Bundesligát. Most a Leverkusen az első... A Borussiák rangadóján a Dortmund győzött és továbbra is a második. Megszerezte második tavaszi győzelmét a Wolfsburg, Miroslav Karhan harmadszor volt eredményes ebben az idényben. Lisztes Krisztián a Bremen mezében ismét jeleskedett, négy közül három gólban is „benne volt.” Az olasz bajnokság szuperrangadóján már-már úgy tűnt, hogy a Juventus gyűjti be a három pontot, amikor is jött Seedorf, és a ráadás perceiben 30 méteres lövéssel kiegyenlített. A hét közi kupavereség után győzelemmel ünnepelte 100. születésnapját a Real Madrid.

ANGLIA – A 29. fordulóból: Leicester–Charlton 1:1, góllövők: Scowcroft (20.), illetve Euell (42.).

ANGOL KUPA – negyeddöntő: Newcastle–Arsenal 1:1, g.: Robert (51.), ill. Edu (14.); Middlesbrough–Everton 3:0, g.: Whelan (35.), Németh Sz. (37.), Ince (42.); Tottenham–Chelsea 0:4.

FRANCIA KUPA – negyeddöntő: Sedan–Strasbourg 1:0, góllövő: Asuar (80.); Paris SG–Lorient 0:1, g.: Chabert (32.); Libourn–Nastia 0:1p, g.: Vairelles (111.).

NÉMETORSZÁG – 26. forduló: Bayern–1860 München 2:1, góllövők: Sergio (73.), Fink (90.), illetve Stranzl (75.); Leverkusen–Cottbus 2:0, g.: Ze Roberto (12.), Berbatov (90.); a vendégeknél Miriuta végigjátszotta a meccset, Dortmund–Mönchengladbach 3:1, g.: Nielsen (10–öngól), Amoroso (64–11-esből), Koller (78.), ill. Dede (49-öngól); a vendégeknél Demo a 73. perctől játszott, Rostock–Kaiserslautern 2:1, g.: Arvidsson (37.), Lantz (73.), ill. Klose (72.); Nürnberg–Bremen 0:4, g.: Frings (5.), Ailton (21., 30.), Stalteri (50.); a vendégeknél Lisztes a 69. percig játszott, Wolfsburg–Köln 5:1, g.: Klimowicz (5., 19.), Rau (8.), Petrov (63.), Karhan (78.), ill. Kreuz (45.); a hazaiaknál Karhan végigjátszotta a meccset, St.Pauli–Freiburg 1:0, g.: Patschinski (57.); Schalke–Stuttgart 1:0 g.: Waldoch (59.), Sand (90.), ill. Adhemar (78.); Hertha–Hamburg 6:0 g.: Preetz (41.), Goor (44., 62., 85., 90.), Marcelinho (54.)–a hazaiaknál Király és Dárdai végigjátszotta a mérkőzést.

OLASZORSZÁG – 26. forduló: Internazionale–Juventus 2:2; góllövők: Seedorf (6., 90.), illetve Trezeguet (14.), Tudor (82.); Vratislav Gršško a hazaiaknál végigjátszotta a meccset, Bologna–Milan 2:0 g.: Fresi (3.), Cruz (24.); Fiorentina–Udinese 0:0; Piacenz–Perugia 2:0, g.: Di Francesco (31.), Hübner (85.); AC Torino–Chievo 2:2, g.: Ferrante (37.), Maspero (60.),ill. Corradi (24., 52.); Venezia–Brescia1:2, g.: Magallanes (41.), ill. Giunti (55.), Salgado (58.); Verona–Parma 1:0, g.: Mutu (83.); Atalanta–Lecce 2:1, g.: Rossini (24.), Pinardi (29.), ill. Cirillo (56.).

SPANYOLORSZÁG – a 29. fordulóból: Las Palmas–Alaves 2:1, góllövők: Jorge (31.), Josico (74.), illetve Astudillo (14.); La Coruna–-Vallecano 1:1, g.: Pandiani (8.), ill. Bolics (34.); Betis Sevilla–Barcelona 2:1, g.: Dani (3., 77.), ill. Ito (54-öngól); Real Madrid–Villarreal 3:0, g.: Raul (14.), Hierro (60–-11-esből), McManaman (63.), Espanyol–Bilbao 2:0, Valladolid–-Vigo 2:4, Malaga–Zaragoza 2:1, Vallecano–FC Sevilla 1:0; Mallorca–Osasuna 4:2.

AUSZTRIA – 25. forduló: Rapid–Kärnten 2:0; Bregenz–-Sturm 1:1; Ried–Admira 0:0; GAK–Salzburg 0:0, Innsbruck– Austria 2:0.

BELGIUM – 26. forduló: Beveren–Mel 2:0; Lierse–Aalst 3:1; La Louvier–Charleroi 2:1; Genk–Gent 2:1; Antwerp– St.Liege 0:0; FC Bruges–Beerschot 3:2.

CSEHORSZÁG – 21. forduló: Brno- Slavia 0:0; Opava–Hr.Králové 0:0; Sparta-Olomouc 1:0; Teplice–Ostrava 4:0; Bohemians–Jablonec 1:2; Blšany–Žižkov 0:0; St.Město-Drnovice 3:1; Liberec–Příbram 2:0.

HOLLANDIA – 26. forduló: Arnhem-T.Enschede 2:0; Sittard-Groningen 0:1; Eindhoven-Roda Kerkrade 4:1; Den Bosch-Breda 1:2; Heerenveen-Waalwijk 2:0; Utrecht-Sp.Rotterdam 4:2; Nijmegen-Tilburg 3:0; Feyenoord-Alkmaar 4:1; Ajax-De Graafschap 4:0.

SKÓCIA – 31. forduló: FC Dundee-Aberdeen 2:3; Dunfermline-Kilmarnock 2:0; Hearts-Dundee Utd. 1:2; Livingston-Hibernian 0:3; St. Johnstone-Motherwell 0:2; Rangers-Celtic 1:1. (duc)