Élvonalban a rimaszombatiak

A rimaszombati együttes nyerte a II. labdarúgóliga 2003/04-es küzdelemsorozatát, a gömöriek öt esztendő után jutottak fel az élvonalba. Piszárék tegnap csak döntetleneztek, ám mivel az eperjesiek kikaptak, bebiztosították elsőségüket. Újabb fontos győzelmet aratott a DAC, s ezzel először került a kieső zóna elé.

DAC–NITRA 2:0 (1:0), g.: Bognár (40.), Loj (74 – 11-es-ből). Sárga lap: Herczeg, ill. Perniš. Játékvezető: Smolák, 1766 néző. DAC: Kobr–Buka (79. Zlacký), Šimon, Loj, Konečný –Ashoubi, Horochonič, Mohsen, Javad–Bognár (90. Majný), Herczeg (89. Hrubina). NITRA: Senecký–I. Kováč, Farkaš, Če-man, Ďaťko–Očovan (46. Barbosa), Kóňa (83. Cabaj), Babic, Bališ–Rák (55. Drobný), Perniš.

Az első félidőben rendkívül alacsony színvonalú játékot láttak a nézők. A lestaktikával kísérletező hazaiak görcsös igyekezetébe sok hiba csúszott. A 7. percben Perniš labdájával Bališ iramodott meg a jobb szélen, ám az ötösről leadott lövését Kobr lábbal hárította. A 40. percben született a dunaszerdahelyiek vezető találata: Ashoubi szögletét az őrző nélkül maradt Bognár négy méterről a hálóba fejelte. Ennél a momentumnál Senecký, a nyitraiak kapusa nagyot hibázott, hiszen rosszul jött ki „szentélyéből”. Szünet után sem változott a játék képe, ám a hazaiak növelni tudták előnyüket. A 72. percben Ashoubi ajtó-ablak helyzetben 12 méterről a bal kapufa mellé durrantott. A következő ellentámadásból azonban már gólt szereztek a hazaiak. A 73. percben a nyitraiak kapusa leterítette a védők gyűrűjéből kilövő Bognárt, s a megítélt büntetőt Loj biztosan értékesítette. A végjátékban már a vendéglátók megőrizték előnyüket, és újabb létfontosságú három pontot szerezve óriási lépést tettek a kiesés elkerülése felé vezető rögös úton. (ái)