Dráma Komáromban

Komárom. Folytatódott a rájátszás a férfi kosárlabda Extraligában. Az 1-6. helyért a 7. fordulóban a komáromiak hosszabbítás után győztek le a lévaiakat. KOMÁRNO–LEVICE 97:95 (89:89, 48:48). A mérkőzés felétől fej-fej mellett haladt a két csapat, s az utolsó két percben pedig egymást váltották a vezetésben.

Komárom. Folytatódott a rájátszás a férfi kosárlabda Extraligában. Az 1-6. helyért a 7. fordulóban a komáromiak hosszabbítás után győztek le a lévaiakat. KOMÁRNO–LEVICE 97:95 (89:89, 48:48). A mérkőzés felétől fej-fej mellett haladt a két csapat, s az utolsó két percben pedig egymást váltották a vezetésben. Az utolsó pillanatban a lévai Sykora hárompontos dobása hosszabbítást eredményezett. Következett az ötperces ráadás, amely nagy drámát hozott, hazai sikerrel. MBK: Ridzoň 20/4, Jurík 20/3, Szupper 18/4, Kablár 17, Kollár 13, Ilko 7/1, Csurovics 2. Levice: Krkoš 19 1/. (kg) További eredmények: Nitra–Lučenec 92:86 (53:44), Svit– Handlová 101:61 (47:32).

1. Lučenec 25 21 4 2137:1751 46

2. Svit 25 16 9 1995:1726 41

3. Nitra 25 15 10 2041:1912 40

4. Komárno 25 14 11 1998:2121 39

5. Handlová 25 12 13 1993:2009 37

6. Levice 25 9 16 1874:2012 34

A 7-10. helyért: Prievidza–Inter 45:80, Žilina–Košice 73:71.

Női Extraliga, 21. forduló: Poprad– Cassovia Košice 61:52, Myjava–Ru- žomberok 41:107 , Delta Košice– Istrobanka 110:52, UMB B. Bystrica–Slovan 77:63. (ú)