Deménden megismétlődött az őszi forgatókönyv

Deménd. Nem bővelkedett különösebb izgalmakban a nyugat-szlovákiai IV. liga délkeleti csoportja 26. fordulójának deméndi összecsapása. A mezőnyben u?gyan egyenrangú ellenfelek küzdelme zajlott. A háromgólos hazai siker ugyanis nem tükrözi hűen a játék képét.

A májusi melegben eléggé ziláltan kezdtek a hazaiak, aztán a félidei pihenő előtt lőttek egy gólt és ezzel helyreállt a rend. Olyannyira, hogy a második játékrészben még kétszer betaláltak Gedai kapujába. A vendégvédők a kezdés után felvágták Straňákot, Zima tizenhét méterről leadott szabadrúgása azonban a jobb kapufán csattant. A 27. percben Király beadását Benca és Straňák elügyetlenkedte. Négy perccel később Dvorakovič távoli próbálkozását Gedai remek mozdulattal kitenyerelte. A szögletrúgást követően Benca közelről a léc fölé fejelt. Mindenki már az óráját nézte, amikor Megyesi megunva a csatárok tehetetlenségét, védhetetlenül a jobb sarokba bombázott. Szünet után a Zsitva-partiak kezdtek jobban. Dudás szögletét Šipoš kiejtette a kezéből, de Gelléék elpuskázták a kínálkozó lehetőséget. Öt perccel később Kling lövésénél újfent remekelt a hazaiak hálóőre. A folytatásban Dvo?rakovič, szabadrúgásból növelte a vendéglátók előnyét. Gedait megtévesztve, a sorfal mellett csavarta el a labdát. Ekkor már tíz emberrel játszottak a vendégek. Kme??ťet, aki megsértette a partjelzőt és ezzel begyűjtötte második sárgáját, ugyanis kiállította a játékvezető. A hajrában öt perc leforgása alatt Benca két ízben is ziccert hibázott. A 84. percben Kling szépíthetett volna, ám lövésénél baj volt az irányzékkal. Négy perccel a befejezés előtt Šipoš hibájából Gelle húzhatott volna hasznot, ám sem neki, sem Kósának nem sikerült g megszereznie az ó?gyal?laiak becsületgólját. A hossza?bbítás elején Dvo?rakovič távoli lövéssel állította be a végeredményt. Az ősszel és tavasszal lejátszott egymás elleni meccseken a deméndiek győztek 3:0 arányban, az ógyallaiak ezeken az összecsapásokon gólképtelennek bizonyultak.

DEMANDICE–HURBANOVO 3:0 (1:0), g.: Megyesi (45.), Dvo?rako?vič (76., 90.), játékveze?tő: Ma?cháček, 200 néző. Sárga lap: Zima, Fekiač, Dvorakovič, ill. Kmeť, Kósa. Piros lap: Kmeť.

DEMANDICE Šipoš–Krammer, Látečka (81. Mészáros), Zima, Fekiač (63. Revóczy), Megyesi, Dvorakovič, Barecz, Straňák, Benca, Király (86. Vörös). HURBANOVO: Gedai–Kecskés, Mayer (70. Tužinčin), Kmeť, Kósa, Pajtinka, Dudás, Kling, Gelle, Slo?vinský (63. Bičan), Bogner (55. Pupák). (áb)

EDZŐI VÉLEMÉNYEK

Dušan Szabó (Demandice): „A kánikula rányomta bélyegét az egyébként jól felkészített csapatok teljesítményére. Bár a játéktéren sok volt az üresjárat, a gólok, gondolom, kárpótolták a nézőket. Megérdemelten gyűj?töt?tük be a három pontot. Annak is örülök, hogy alattomos belemenésektől mentes, sportszerű meccset játszott a két rivális.”

Michal Tot (Hurbanovo): „Egyáltalán nem játszottunk alárendelt szerepet, mégis háromgólos vereséggel távozunk a deméndiek otthonából. A jövőben az várom a zömmel fiatalok alkotta védenceimtől, hogy a szerzett tapasztalatokat jóval hatékonyabban kamatoztassák. A helyzetek kihasználásánál is nagyobb odafigyelésre, higgadtságra lesz szük?ség a folytatásban.” (áb)