DAC–Ružomberok - 0-1

Dunaszerdahely |

<p>A DAC labdarúgócsapata 1:0-ás vereséget szenvedett a Ružomberoktól a Corgoň Liga 26. fordulójában. A meccs egyetlen gólját Pekár szerezte. A DAC a 61. percben emberelőnyben játszott, de egyenlíteni nem tudott. A sereghajtó dunaszerdahelyiek lemaradása az eperjesiektől immár hat pont.</p>

(Ne felejtse frissíteni az oldalt!)

Üdvözöljük olvasóinkat a DAC-stadionból, ahol a Corgoň Liga 26. forduĺójában a dunaszerdahelyi DAC a rózsahegyieket fogadja.
Az eső elállt, az idő hűvös, a hangszóróból a 90-enes évek végének magyar diszkóslágerei szólnak.

A DAC vezetőedzője Werner Lorant, azonban a sport napilap mai számából kiderül, a német szakembernek nincs érvényés licence. Németországi licence 2008 végén lejárt. A kispadon ezért a szabályok szerint csak mint "a klub képviselője" ülhet, mint edző nem. A DAC közleménye szerint jövő héten rendeződnie kellene ennek a helyzetnek.

Negatív nézőcsúcs várható: a "szembetribünön" eddig 106 nézőt számoltunk össze. Csak összehasonlításképpen: 2008 őszén, amikor a DAC zártkapus meccset játszott a rózsahegyiekkel, a stadionon kívül kétezren buzdították a sárga-kékeket.

Kezdők:

DAC: Kučera--Laštovka, Huber, Marcin, Urbánek--Lénárth--Nikolic, Fodrek, Kabele--Delarge, Kordic.

Cserék: Kiss D., Adiaba, Hanták, Hözl, Csölle, Érsek Ádám, Tchami.

Ružomberok: Hrdlička--P. Maslo, Kostelný, Greššák, Chovanec--Ďubek, Vavrík, Poliaček, Š. Pekár--Skalák, Masaryk.

Cserék: Zich, Bielák, Hoferica, Markovič, Onyango, Serečin.

A csapatok már a pályán, a játékvezető Roman Matúš, segítői Brindza és Bóllo.

A mérkőzés:

1. perc: a Ružomberok kezdi a mérkőzést.
3. perc: Skalák veszélyes beadásáról Masaryk alig marad le.
4. perc: Delarge meglódul a bal oldalon, Kabeléhez passzol, a kapus szögletre üti a labdát. Kabele szöglete után Kordič az égbe lő.
6. perc: DAC-felívelés a semmibe. Masaryk kap jól labdát, de lesen áll. Néhány drukker szurkolni próbál, nagyon erőtlen a Hajrá DAC.
9. perc: előreívelt labdák, kevés ötlet a játékban.
11. perc: DAC-szabadrúgás, Urbánek íveli fel, nem is rossz. Delarge-hoz pattan végül, a kapus jól fut ki, szöglet.
12. perc: Urbánek szöglete, a kapu előtt pattog a labda, s mikor kivágódik, Fodrekot felrúgják. Szabadrúgás 23 méterről.
13. perc: Urbánek végzi el a szabadrúgást, fölé.
14. perc: 0:1. Vezet a Ružomberok. Masaryk beadása után Pekár lő a hálóba (kissé öngólgyanús is, mert a védő is mintha beleért volna a labdába).
15. perc: DAC-szöglet, Urbánek végzi el, de nagyon rossz.
A DAC ebben az idényben mindkét eddigi meccsén kikapott a Ružomberoktól, otthon 2:0-ra, idegenben 3:1-re.
19. perc: Werner Lorant kijött a kispad eresze alól, és karba font kézzel nézi csapata kínlódísát. A DAC most nem tud kiszabadulni a nyomás alól, előbb Ďubek adja be veszélyesen a labdát, de Skalák háta mögé, majd Masaryk lőhet, Kučera kezébe.
Szurkolói tanács: "Itt a szílín vigyázz, te!" A DAC védelme egyelőre nem fogadja meg ezt a hasznos taktikai észervételt, de Masaryk lesen volt, így nincs baj.
22. perc: rózsahegyi szöglet. Poliaček szöglete, Kučera lehúzza.
Egy kolléga megjegyzése: "Ez egy cirkusz paródiája" Elég pontos megállapítás, csak senki sem szórakozik.
24. perc: Kordic indul meg, kiharcol egy szögletet.  Kabele szögletének a kapus alászalad, de a védők kivágják, újabb szöglet a másik oldalról. Ezt Urbánek végzi el, de semmi nem lesz belőle.
26. perc: Delarge lő messziről, szép lövés!
28. perc: DAC-szabadrúgás, Kabele íveli fel, kipattan, Fodreké, de a végén megint semmi sem lesz az akcióból.
30. perc: A vendégek támadnak, de Skalák labdája üres területre megy. A középhátvéd mégis megtapsolja: "az elgondolás jó volt."
31. perc: Skalákhoz kerül a labda a tizenhatos vonalán, de ellövi keresztben a kapu előtt.
32. perc: Delarge kerül jó helyzetbe, passzolna Kordicnak, a rózsahegyi védő elcsípi a labdát.
34. perc: Laštovka elkaszálja Skalákot, de nincs lap, csak szabadrúgás.
35. perc: Greššák viszont lapot kap, miután feldobja magát a tizenhatoson belül.
A hangosbemondó nincs a helyzet magaslatán, szerinte a "tizenharmadik játékos" kapta a sárgát. (Amúgy Greššák hatossal játszik.)
38. perc: Lénárth sárgát kap, Skalákot buktatta.
41. perc: Harcoljatok! - hangzik egy kétségbeesett kiáltás. A DAC viszont nem tudja megtartani a labdát, így nehéz harcolni.
43. perc: Skalák beadása nem veszélyes, bedobás lesz belőle.
44. perc: a labda majdnem Kordichoz pattan, de a csatár csak nézi.
44. perc: nagy rózsahegyi helyzet, Pekár viszi fel a bal oldalon, be is adja, de ahová adja, ott nincs senki.
45. perc: rózsahegyi szöglet, Kučera kiüti a labdát, még egy szöglet, ezt kifejelik.

Vége az első félidőnek:
DAC--Ružomberok 0:1
Szögletarány: 5:3
Kapura tartó lövések: 3:2

46.perc: A csapatok újra a pályán. Kordicot Hözl váltja a DAC-nál. A második félidőt a DAC kezdi.
49. perc: Urbánek indítaná Delarge-ot, de a kongói csatár elesik. A DAC középpályája átjáróházhoz hasonlatos, Masaryk lőhet, de a labda kifelé csavarodik.
51. perc: DAC-szöglet, Urbánek, kifejelik, Lénárth rálövi, megpattan, újabb szöglet. Hiába tartja most néhány percig az ellenfél kapuja előtt a labdát a DAC, az akciók nem veszélyesek.
54. perc: Delarge majdnem jól ugratja ki Hözlt, de a kapus jól fut ki.
55. perc: Ďubek beadása után Kostelný fejel, Kučera látványos mozdulattal lehúzza a labdát.
56. perc: Fodrek ível fel egy szabadrúgást, Hrdlička csak öklözi.
57. perc: Nagy DAC-helyzet, előbb Delarge, majd Kabele közeli lövésébe vetődik bele Hrdlička kapus!
Lorant egyre vehemensebben mutogat és kiabál.
59. perc: Kučera paradés vetődéssel üti ki Masaryk fejesét!
60. perc: szöglet után Skalák íveli előre a labdát, de elmegy mindenki feje fölött.
61. perc: Greššák megint elesik a tizenhatoson belül, újabb sárga, ezzel piros.
A DAC emberelőnyben azonnal rákapcsol: Fodrek vezeti a labdát, majd kapura lő, Hrdlička üggyel-bajjal hárít.
Máris izgalmasabb a meccs, a DAC támadni próbál, a Ružomberok elszántan védekezik.
Közben az eredményjelzőn megjelenik, hogy a besztercebányaiak vezetnek Eperjesen, a DAC legnagyobb riválisának otthonában.
65. perc: csere a hazaiaknál, Urbánek helyett Csölle a pályán. A vendégek is cserélnek: Poliačeket Hoferica váltja.
66. perc: Fodrek próbálkozik egy íveléssel, ez csak öt méterrel megy a kapu fölé (az előző még tizenöttel).
67. perc: újabb csere a vendégeknél Ďubek helyett Bielák a pályán. Ďubek túl lassan jön le, kifütyülik.
70. perc: Most a DAC beszorítja ellenfelét a kapu elé, de Fodrekról az alapvonalon túlra pattan a labda.
71. perc: nagyon szép DAC-akció, Csölle vág ki egy szép sprintet a labdával, rá is lövi, oldalháló.
A hivatalos nézőszám 957. Ez 15-tel több, mint a múltkor, de a hangulat így is siralmas.
A besztercebányaiak közben már 2:0-ra vezetnek, a DAC-ot az vigasztalhatja, hogy valószínűleg nem fog nőni a különbség köztük és az eperjesiek között.
78. perc: A Ružomberok 10 emberrel is próbálkozik, Masaryk beadása majdnem bekavar a DAC ötösében.
78. perc: cserélnek a hazaiak, Lénárth Tamást Tchami váltja a pályán.
81. perc: sárga lap Marcinnak, mert felrúgja Masarykot.
82. perc: Pekár végzi el a szabadrúgást, bődületes kapufát lő!!!
83. perc: Kabele kap jó labdát a leshatáron, de a kapusnak nem okoz gondot a lövése.
84. perc: Vavrík lövése megpattan, szöglet. A rózsahegyiek szöglete nem veszélyes.
85. perc: Masaryk vezetheti a labdát a kapusra, de Huber az utolsó pillanatban szerel.
86. perc: Fodrek ugratná ki Csöllét, de lesen van.
88. perc: Delarge fut fel a jobb oldalon, szögletre mentenek előle. A szögletet Fodrek végzi el, Huber fejel, de kivágódik.
89. perc: Tchami most óriási bedobásokkal hívja fel magára a figyelmet.
90. perc: taktikai csere a vendégeknél, Pekár hagyja el a pályát, helyette Onyango lép pályára.
Három perc lesz a hosszabbítás.
A DAC céltalanul ívelgeti előre a labdákat. A nézők idegesek. Lorant is.
Az eperjesiek közben kiegyenlítettek, ez rossz hír a DAC-nak.

Vége a mérkőzésnek:
A DAC tavasszal továbbra is nyeretlen.
A sárga-kékek utoljára tavaly november 19-én nyertek, s hátrányuk az eperjesiekkel szemben immár hat pont.

A meccs statisztikái:
szögletarány 8:6
les: 5:5
kapura tartó lövések: 7:5
kapu mellé: 6:5

Aleš Křeček, a Ružomberok edzője: „A rossz eredményeink után tudtuk, hogy fontos meccs vár ránk. Nehéz mérkőzés volt, de jól kezdtünk, mi irányítottuk a játékot, gólt rúgtunk, s voltak egyéb helyzeteink is. Az ellenfél a kiállításunk után beszorított minket, de elég jól védekeztünk, nem hibáztunk, az ellenfélnek nem voltak nagy helyzetei, csak pontrúgásokból próbálkozott. Harcoltunk, s fegyelmezetten játszottunk, megérdemelten győztünk.“

Németh Krisztián, a DAC másodedzője: „Támadásban gyengék voltunk. Egyéni hibák sora után gólt kaptunk. Szerettük volna gólra váltani az emberelőnyünket, de nem tudtunk igazán nagy helyzetet kialakítani.
Ha nyerni akarunk, meg kell nyernünk a párharcokat, mindkét térfélen. Nekünk ez ma nem ment, ezért kaptunk ki. Az akarat kevés volt."