Bravúrra készül a Chelsea a PSG ellen

<p>Nehéz dolga lesz az idegenbeli 1:3 után a Chelsea-nek ma este (20.45) a Paris Saint-Germain elleni labdarúgó BL-negyeddöntő visszavágóján. A másik meccsen a Real Madrid háromgólos előnye tudatában nyugodtan várja a dortmundi visszavágót.</p>

A londoniak abban bíznak, hogy megismétlik a két évvel ezelőtti bravúrt, amikor hasonló helyzetben, a nyolcaddöntőben hosszabbítás után 4:1-re verték a Napolit, és végül megnyerték a BL-t. Akkoriban még a nápolyiaknál focizott a párizsiak két dél-amerikai sztárja, Edinson Cavani és Ezequiel Lavezzi. „Egyáltalán nem tűnik lehetetlennek, hogy odahaza két góllal legyőzzük a Paris Saint-Germaint. Korábban több esetben is sikerült ledolgoznunk ekkora hátrányt, most is bizakodó vagyok” – írja honlapján Petr Čech, a Chelsea kapusa, akit az első meccs után sok kritika ért a franciák második, de főleg a harmadik találata miatt. A kékek mellett szól, hogy hazai környezetben lejátszott tétmeccsen immár 732 perce nem kaptak gólt. José Mourinho, a Chelsea mestere csapataival még sosem esett ki a BL negyeddöntőjében, ugyanakkor egyetlen gárdája sem tudott még ledolgozni kétgólos hátrányt. „Egyáltalán nem vagyok ideges. Akkor lennék az, ha idegenben nyertünk volna. Nagy harc előtt állunk, alig várom, hogy kezdődjön a meccs” – nyilatkozta José Mourinho, aki a Stoke elleni bajnokin (3:0) több kulcsemberét pihentette. Samuel Eto'o továbbra is sérüléssel bajlódik, tegnap csak egyéni edzéseket végzett, ám ma várhatóan pályára lép a tapasztalt kameruni csatár. Ramires eltiltás miatt nem játszhat. Jó passzban van a zsinórban tizenegy tétmérkőzésen diadalmaskodó Paris Saint-Germain, amely sérülés miatt nélkülözni kénytelen legnagyobb sztárját, az első meccsen izomsérülést szenvedett svéd Zlatan Ibrahimovicot. „Súlyos csapás számunkra, hogy Zlatan nem játszhat, de az ő hiánya miatt sem változtatjuk meg a taktikánkat – szögezte le Laurent Blanc, a párizsi együttes vezetőedzője. – Biztató az előnyünk, ám a továbbjutás még nagyon messze van.” Egyébként a PSG dúsgazdag katari tulajdonosa a játékosoknak fejenként 450 ezer eurós prémiumot helyezett kilátásba a legjobb négy közé kerülésért, a BL-győzelmet pedig egymillió euróval honorálná. Jóval kevesebb izgalmat ígér a Real Madrid dortmundi vendégjátéka, a madridi 3:0-s spanyol siker után a visszavágó csak formaságnak számít. „Kevés esélyünk van, de nem adjuk fel. Két kiváló félidőt akarunk játszani, aztán meglátjuk, ez mire lesz elég” – jelentette ki Jürgen Klopp, a Borussia trénere, aki ismét számíthat egyik legjobbjára, Robert Lewandowskira, aki az első találkozón eltiltását töltötte. Tavaly a lengyel támadó mesternégyesével búcsúztatta a BVB a királyi gárdát. A madridiak még sosem nyertek Dortmundban, ám a nyolcaddöntőben 6:1-re győztek a Schalke otthonában. „Jelentős előnnyel utazunk Németországba, de óvatosnak kell lennünk, mert még nem vagyunk az elődöntőben. Vissza akarunk vágni a tavalyi 4:1-es vereségért” – mondta Carlo Ancelotti, a Real Madrid olasz szakvezetője. Cristiano Ronaldo kisebb sérülés miatt kihagyta csapata szombati bajnoki meccsét (San Sebastian 4:0), ám ha ma gólt szerez, megdöntheti Lionel Messi csúcsát: a Barcelona sztárja a 2011/2012-es BL-szezonban 14 gólig jutott, Ronaldo ezt az idei sorozatban már elérte.