BL: Kiesett a Manchester United

<p>A Manchester United 2-1-es vereséget szenvedett a Basel vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája 6. fordulójának szerdai játéknapján, így kiesett a csoportkörben és a svájci csapat jutott a nyolcaddöntőbe.</p>

A Vörös Ördögöknek a döntetlen elég lett volna a továbbjutáshoz a C csoportban, de már a 9. percben hátrányba kerültek, majd a Basel a 84. percben növelte előnyét, a vendégek erejéből pedig már csak a szépítésre futotta. Az MU 2005 után először nem éli túl a csoportkört.

A B csoportban a már biztos csoportelső Internazionale mellett a CSZKA Moszkva folytathatja szereplését a BL-ben, miután egy hajrában szerzett góllal legyőzte idegenben az olasz gárdát, míg a Trabzonspor csak döntetlent ért el Lille-ben.

Az A jelű négyesben a Napoli kétgólos győzelmet aratott a pont nélküli Villarreal otthonában és továbbjutott, a Manchester City pedig így hiába nyert a csoportelső Bayern München ellen.

A D csoportban a Real Madrid három góllal győzte le az Ajaxot, míg az Olympique Lyon hattal a Dinamo Zagrebet, így az azonos ponttal álló Lyon és Ajax közül előbbi ment tovább jobb gólkülönbségének köszönhetően, mivel az egymás elleni eredmény - két gól nélküli döntetlenről lévén szó - nem döntött a két gárda között.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. (utolsó) forduló:
A csoport:
Manchester City (angol)-Bayern München (német) 2-0 (1-0)

gól: Silva (37.), Toure (52.)

Villarreal (spanyol)-Napoli (olasz) 0-2 (0-0)

gól: Inler (65.), Hamsik (77.)
A csoport végeredménye: 1. Bayern München 13 pont, 2. SSC Napoli 11, 3. Manchester City 10, 4. Villarreal 0

B csoport:
Lille (francia)-Trabzonspor (török) 0-0

Internazionale (olasz)-CSZKA Moszkva (orosz) 1-2 (0-0)

gól: Cambiasso (51.), illetve Doumbia (50.), Berezuckij (87.)
A csoport végeredménye: 1. Internazionale 10 pont, 2. CSZKA Moszkva 8, 3. Trabzonspor 7, 4. Lille 6

C csoport:
FC Basel (svájci)-Manchester United (angol) 2-1 (1-0)

gól: Streller (9.), Frei (84.), illetve Jones (89.)

Benfica (portugál)-Otelul Galati (román) 1-0 (1-0)

gól: Cardozo (7.)
A csoport végeredménye: 1. Benfica 12 pont, 2. FC Basel 11, 3. Manchester United 9, 4. FC Otelul Galati 0

D csoport:
Dinamo Zagreb (horvát)-Olympique Lyon (francia) 1-7 (1-1)

gól: Kovacic (40.), illetve Gomis (45., 49., 52., 70.), Gonalons (48.), Lopez (65.), Briand (76.)
piros lap: Leko (28., Dinamo Zagreb)

Ajax Amsterdam (holland)-Real Madrid (spanyol) 0-3 (0-2)

gól: Callejon (14., 91.), Higuain (42.)
A csoport végeredménye: 1. Real Madrid 18 pont, 2. Olympique Lyon 8 (9-7), 3. Ajax Amsterdam 8 (6-6), 4. Dinamo Zagreb 0

A csoportokból az első két helyezett a BL nyolcaddöntőjébe jutott, míg a harmadik helyezettek az Európa Ligában a legjobb 32 között folytathatják szereplésüket.